DY INFO NGA KOMUNA E ULQINIT

0
145

Në terësinë e veprimtarive ditore , kryetari i komunes së Ulqinit z. Nazif Cungu , gjithënjë e më shumë po tregon se po i kushton një vemëndje të posaçme , interesave të drejtëperdrejta të komunitetit . Ndaj ja se si tregon Ai vete në rrjetin social , rreth veprimtarive të dites : Sot pata nderin që të hap turneun ndërkombëtar të futbollit “Ulqini Open 2018” i cili është shndërruar tanimë në një traditë të bukur për komunën tonë . Ky turne organizohet nga OJQ “Sporti i Ulqinit” dhe i dhuron të pasionuarve të futbollit një atmosferë festive të sportit . Aktivitete të tilla jo vetëm që përmirësojnë cilësinë e jetës së qytetarëve tanë por edhe tërheqin vizitorë jashtë sezonit turistik veror . Qeveria aktuale e Komunës së Ulqinit ka sjellë një ndryshim për sa i përket mbështetjes së manifestimeve kulturore e sportive dhe në të ardhmen do ta shtoj përkrahjen për to .

NGA SPORTI TEK FERMERET

Sot isha në pazarin e Katërkollës ku u takova e bisedova me fermerë të krahinës së Anës së Malit . Prodhimet e tyre të freskëta e cilësore duhet të konsumohen nga të gjithë ne për të ndihmuar ekonominë bujqësore të Komunës së Ulqinit . I sigurova që tek administrata e Komunës do të gjenin edhe në të ardhmen një partner të qendrueshëm në përpjekjet e tyre për të shtuar prodhimin e për të gjetur treg … Ja pra ky është modeli i një drejtjuesi vendor , i cili nga fjalet shkon tek vepra . Dhe për të bërë realitet fjalet , natyrisht kërkohet , vetem një gjë , vullneti për të mbajtur fjalen . Këtë nuk e harron kryetari i komunes së UIqinit , ndaj dhe ky besim i fituar po tregohet më s’miri nga sondazhi i Revistes “Fjala”. Teksa në garen për kryetarin e Vitit në veriun e Shqiperisë , kryeson Ulqinaku Nazif Cungu.

SHARE
Artikulli i mëparshëmTërmet me epiqender në Vermosh
Artikulli tjetërPër Zija Vukajn flitet dhe shkruhet në gjuhën Malazeze
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here