Veleçiku luan tenis me Keivanin – (FC KEVITAN)

0
1511

Pregaditi : Esat Ymeri

Diten e djeshme u zhvillua takimi mes Veleçikut dhe Keivanit në qytetin e Koplikut . Veleçiku arriti fitoren e rradhës me rezultatin e thellë 7 – 1 duke mos u ndalur drejt rrugës për në Kategori të Parë . Vora e vendit të parë ishte pushim këtë javë prandaj fitorja e sotme kishte si qellim Kreun e tabelës.
Ndeshja : Veleçiku filloi lojen me objektivin e fitores dhe u deshten vetem 4 minuta lojë ku Lami të shënonte golin e parë për të zbllokuar takimin . Koplikasit marrin lojën në zotrim dhe në minuten e 27-të është Plishta që shenon golin e 2-të . Për ta mbyllur pjesen e parë i duhej Veleçikut një gol i bukur dhe është Toma që e shenon në minuten 43-të për ta mbyllur pjesën e parë me rezultatin 3-0 . Me fillimin e pjesës së dytë Veleçiku nuk e ndal sulmin ku dhe shenon 2 gola për 2 minuta në të 55-tën është Pelinku dhe Ujkaj në min 57 .
Rezultati 5-0 në favor të Velecikut krijoi nervozizem tek miqtë ku u krijuan mosmarveshje ç’ka bëri që të nderhyje albitri në minuten e 63-të për të neutralizuar gjendjen dhe nxorri 2 kartona të kuq për Keivanin më saktë për lojtaret Mehmetaj dhe Tabaku , ku e lan ekipin me 9 lojtarë . Nga ky rast tekniku Duli aktivizoi edhe lojtaret e rinj siç është 18 vjeçari Zara që shënon dy gola në minuten e 73-të dhe 80-tën . Por ndoshta nga vetë rezultati djemt e Veleçikut dorzohen duke pritur mbarimin e ndeshjes , është Hoxhaj lojtari mik që shënon në minuten e 89-të golin e nderit duke mbyllur çdo gjë me rezultatin : Veleçiku 7 – 1 Keivani (FC KEVITAN) .