VLLLAZNIA DHE VELEÇIKU FITOJNË POR SA U VLEN KJO FITORE …?

0
636

VLLAZNIA FITON NDAJ LUSHNJES THELLËSISHT 4 – 0

Ekipi i Lushnjes tashmë duket se më shumë se gjithëçka tjeter , duke e humbur misionin per të cilin qe ngjitur në superligë , është kthyer në “tabel qitje” . Kësisoj edhe Vllaznia ndonse ënde se ka fituar sigurinë matematikore të mos renijes nga superliga , ndaj Lushnjes , sikur bëri “prova“ për shenim goli . Kështu mjeshtri i golave Xhevahir Sukaj , nga 4 gola të shenuar nga Vllaznia shenoi 2 të tillë . Kalimi në avantazh është realizuar në minuten e 6-t të takimit , ndersa 11 minuta me vonë Ribaj do shenonte serish për Vllaznin֝ë , nderkohë që Xhevahiri ka shenuar golin e tretë për Kuq e Blut dhe të dytin për vehte në minuten e 46 . Ndersa goli i katert për Shkodranet është shenuar nga Pusi . Me këtë fitore Vllaznia , nuk bie më posht se ishte në garen për mbijetesë , por rreziku ënde nuk është kapercyer .

VELEÇIKU BËNË DETYREN POR SA VLEN ?!

Në stadiumin Elbasan Arena , është zhvilluar takimi në mes Sopotit të Librazhdit dhe Velecikut të Koplikut . Edhe kjo ndeshje është fituar nga Djemt e Veleçikut , ndonse pjesa e parë , së bashku me problemet jo të vogla të krijuara nga vendasit në dëm të miqve , pra Veleçikut , kjo pjesë eshtë fituar nga Librazhdasit me rrezultatin 1 – 0 . Madje ashtu si u zhvilluan ngjarjet e këtij takimi “frika“ ishte për një rezultat negativ për Veleçikun . Por në pjesen e dytë , lojtaret e Veleçikut edhe një herë si athere , iu përveshen fushes së lojes dhe arriten të shenojnë dy gola , fillimisht me Pelingun dhe më pas Denis Çokaj i jep fitoren ekipit të Veleçikut . Me këtë fitore sërish ekipi i Koplikut eshtë në ndjekje të rivalit Vora , dhe natyrisht ndeshja e dieles së ardhshme është një ndeshje në mes rivaleve edhe pse Vora edhe në rast humbje nuk e lëshon vendin e kryesuesit .