Zemrat në tavolinat e Artizanëve Shkodranë

0
194

Dita e bukur plot diell , më shumë se ç’do herë tjetër sot kë qënë një ditë relaksuese për mjaftë qytetarë të moshave dhe profesioneve të ndryshme . Të gjithë pa përjashtim kësaj dite dashurie i përulen me respekt . Po të gjithë urojnë njëri tjetrin dhe mbi të gjitha me një tuf lule dhurate i thonë njëri tjetrit Gëzuar diten e Shen Valentinit , kështu edhe mjeshtri i punimeve pirrografike Zija Karini tregon se kjo ditë ka realisht një vlerë të vacantë . Nderkaq të dashuruarit e moshave të ndryshme , ndersa edhe mund të kenë planifikuar një darkë apo përsëri një lule , një dhurate të vogel simbol dashurie sot e blejnë për dashurine e tyre , këtë e tregon edhe kjo profesioniste artizane , ku sot vetëm zemra ka në tavolinen e saj …

Foto , punime Artizanale : 


SHARE
Artikulli i mëparshëmNjë buqetë me poezi dashurie nga Fatbardha Alimeta
Artikulli tjetërDashuria më mbajti peng …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here