KATEGORIA E DYTË “KTHEHET” NJË VIT PRAPA , PËR TU KTHYER PARA JAVEN TJETER

0
244
Tashmë kur superiorja ka disa javë që ka rifilluar kampionatin pas pushimeve dimerore , po kështu edhe kategoria e pare , ajo që është më interesantja , kategoria e dytë , kthehet prapa në kohë . Kështu këtë të Djelë është luajtuar një javë e prapambetur që vitin e shkuar .

Në këtë javë ekipi i Veleçikut ka pritur në shtepi ekipin e Kukesit-B , duke e mundur me rezultatin e paster 3 – 0 . Ishte kjo një ndeshje “prove” për ekipin dhe teknikun Duli , mbasi present për të ndjekur këtë ndeshje nuk ishte as Administratori tashmë i dorëhequr e as Kryetari i Bashkisë . Ky i fundit mësohet se për arsye objektive për të shoqeruar Këshilltaret Bashkiak në një eskursion turistik diku jashtë vendit , nuk e ka patur të mundur të ndjekin këtë takim të prapambetur . Gjithsesi lojtaret dhanë në fushen e lojës në një farë mënyre atë farë pritej pra fituan , duke shënuar ne pjesen e parë Denis Çokaj i cili pasi ka marrë një top nga Ujkaj ka zhbllokuar rezultatin në minuten e 14-të . Pjesa e parë është mbydhur me këteë rezultat , nderkohë pjesa e dyte ka dhuruar edhe dy gola të tjerë për Veleçikun , ku autor janë Lami në minuten e 54-të dhe Popaj në minuten e 75-të. Më këtë fitore djemt e Veleçikut duket se po vijojnë në rrugë të mbarë drejtë objektivit për kategorinë e parë , këte e ka shprehur edhe trajnieri Besnik Duli gjatë një interviste për mediat.


SHARE
Artikulli i mëparshëmMESUESE MARGARITA …
Artikulli tjetërKryeministri Rama : Nga muaji mars , oficer sigurie në shkolla
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here