Vllaznia mundet në Kukës , pa tentativë për të marrë pikë në këtë takim

0
550

Në javen e 26-të në superligen e futbollit shqiptar skuadra shkodrane Vllaznia ka qënë sot pasdite mysafire ne qytetin e Kukësit , ku ka zhvilluar takimin e kësaj jave në stadiumin “Zeqir Ymeri”, perballë skuadres vendase të Kukesit . Takimi ka perfunduar me rezultatin 2-0 në favor të vendasve . Në minuten e 34-të ka qënë Ylli Shameti ai që ka kaluar Kuksianet në avantazh . Në pjesen e parë të takimit , dhe ndonse ka patur disa përpjekje të Shkodranve për të reflektuar , pjesa e parë është mbydhur me këtë fitore për vendasit . Në pjesen e dytë në minuten e 77-të të takimit , Musolli , ky futbollist i cili sot ka festuar 200 aktivizimet me Kukësin , ka dyfishuar rezultatin duke shënuar golin e dytë për Kukësin . Në 45 minutat e para të ndeshjes janë marrë 4 kartona të verdhë , 3 për skuadren Shkodrane dhe 1 për atë Kuksian , ndersa në pjesën e dytë u dhënë dhe tre kartona të tjerë të verdhë . Në minutat e fundit të takimit sulmuesi shkodran Xhevahir Sukaj ka marrë kartonin e dytë të verdhë qe konvertohet ne karton te kuq dhe ka dalë nga fusha e lojës duke e lënë Vllazninë me 10 lojtarë . Me këtë humbje Vllaznia gjithnjë e më shumë , ka veshtirsuar pozitat e sajë në fundin e tabeles së klasifikimit .