VELEÇIKU  IA BËNË FORA  EDHE  NË GRAMSH

0
413

Përg: Bashkim Ramekaj  Gol dhe trekanç”, hit në rrjetet sociale, flet gazetari Bashkim Ramekaj: Do ndëshkoj ata që u tallën me mua… – ShkodraWeb.com

Fitorja  nuk diskutohet në asnje rrethanë, por kur ajo i ka dhënë  ndeshjes gjitha ngjyrat  e duhura, atherë kjo fitore behet dhe më e bukur. Kështu  ka ngjar edhe sot në takimin e radhes, ku Veleçiku , jo vetëm që  nuk është ndalur , por ka arritur realisht një fitore spektakolare  në transfert  ndaj ekipit të Gramshit.Kësisoj  ka qënë futbollisti Hajdari ai i cili   ka pershëndetur  tifozërinë  e skuadres së tij  me golin e shenuar në minutën 51 të takimit.    Veleçiku-Burreli 0-4, me komentatorin koplikas, Bashkim Ramekaj, operator Edmond Curraj - YouTube    Pjesa e parë që mbydhur  pa gola  , ku të dyja skuadrat  më së shumti kanë stgudiuar lojën e njëra tjetreës, për ti dhënë pastaj vetës të drejtën të synojnë për tia rrëmbyer fitorën   njëra tjetrës  në pjesen e dytë.Kështu rrjella e lojes ka vijuar këndshëm  , duke folur gjithçka me gjuhen  Koplikase , pas shenimit të golit të vetëm të futbollistit vëndas të Gramshit  Itua, ka  qënë  futbollisti Bega i cili ka shënuar dhe dy gola të tjerë për Veleçikun, ku njeërin prej   golave e ka shenuar nga pika e  barhë e penalltisë.Me keëtë fitore Veleçiku edhe një herë  ka treguar se e ka “ndar” mëndjën për të ecur drejtë ngjitjës në katëgorinë e parë, ndonse lufta  për tu ngjitur  ka edhe “ushtri” të tjera  që  duhen  mundur.