FC Deçiqi edhe këtë sezon nder tre më të mirët në superligen e Malit tëZi

0
294

Në stadiumin e Tuzit, Deçiqi barazoi kundër Buduqnostit të Podgoricës më rezultat 2-2.Buduqnosti shënoi dy gola në pjesën e parë, përmes Kordic në minutën e 20-të dhe Djukanovic në minutën e 34-të.Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 0-2 për Buduqnost.Ndërkaq, në pjesën e dytë ekipi jonë dominoi krejtësisht lojën.Ishte Damir Kojasheviq i cili shënoi golin e parë për Deçiq, në minutën e 61-të.Ndërsa golin e barazimit, në një mënyrë shumë atraktive, të shënuar me thembër, e shënoi sulmuesi Ilir Camaj në minutën e 72-të.Djemtë tonë patën edhe mundësi tjera për të shënuar, por mbeti ky rezultati përfundimtarë.Momentalisht Deçiqi renditet i treti në Ligën elitare të Malit të Zi.