Super-Cikalleshi , aktivizohet në pjesën e dytë të ndeshjes dhe realizon 2-Gola

0
190
Sokol Cikalleshi ka shënuar dy gola në ndeshjen e radhës së kampionatit turk.

Sulmuesi i kombëtares shqiptare ndihmoi ekipin e tij të marrë një barazim mjaft të vlefshëm në transfertën ndaj Goztepes, me rezultatin 3-3. Cikalleshi u fut në pjesën e dytë, kur rezultati ishte 2-1 për vendasit dhe riktheu baraspeshën në minutën e 59.Vendasit kaluan sërish në avantazh (’84), por ishte sërish Cikalleshi që në minutën e 6 shtesë barazoi rezultatin me 11-metërsh .Ky ishte goli i katërt i Cikalleshit në kampionatin turk.


LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here