PD M.MADHE DERË E HAPUR PËR TË GJITHË , POR ME RREGULLA SHTËPIE

0
2867

Demokratet e M,Madhe , kanë mbledhur kryesinë e Partisë së tyre . Në këtë mbledhje e cila është drejtuar nga kryetari i saj Anton Kokaj , kanë qënë present edhe të deleguarit e selisë qëndrore Blu , Kreshnik Çollaku dhe deputeti i Shkodres Romeo Gurakuqi . Në epiqëndër te diskutimeve ka qëne jo vetem suksesi i arritur në pjesmarrjen s’bashku me shumë qytetar Shqiptarë edhe të një pjesmarrje masive të Malësorve në protesten e dates 27 Janar në kryeqytet . Po kështu dhe riorganizimi i fuqive elektorale të demokratve , duke e ricilësuar se PD , është me dyer të hapura për të gjithë ata që nuk e duan këtë rregjim të ri të narkoshtetit , por nëse hyrja dhe përkrahja e PD dhe opozites duhet të jetë e qartë për të gjithë se ka rregulla brenda shtëpisë , ështe shprehur i derguari i Lulzim Bashes në Koplik Kreshnik Çollaku . Kështu në këte takim demokratet janë dukur më të bindur se kurrë në aksionin e tyre politik , duke shpresuar për një fitore në çfarë do zgjedhjesh që të realizohen në të ardhmen e shpejtë sipas tyre . Ata , pra socialistet le të zihen dhe debatojne , ose të nënshtrohen copës së tepsisë , opozita është e gatshme të ofrojnë zgjidhje për Malesoret dhe Shqiptaret dhe jo varfëri është shprehur dhe deputeti Romeo Gurakuqi . Ndërkaq edhe të gjithë antaret e kryesisë së PD M.Madhe kanë shprehur mendimin se po vjenë ora e bashkimit të gjitha forcave brenda PD , për të perballuar me sukses sfiden e rradhes.

Foto gjatë mbledhjes : 


SHARE
Artikulli i mëparshëmNË DITËLINDJEN E KOLEGUT E MIKUT , SAJDO HARKA …
Artikulli tjetërDiskursi Politik / VOTOHET PËR TË ARDHMËN E ULQINIT
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here