Koplik , 105-Vjetori i Ditës së Policise

0
413

Dita e sotme ka qënë dite feste për policine e shtetit , ndaj edhe ne komisariatin e policise M.Madhe është festuar , dita e kësaj arme e cila gjithënjë e më shumë po rrite performancen e sherbimit të saj në mbrojtje të qytetarve . Kësisoj në këte dite festimi, krahas arritjeve te punojsve te policise se shtetit , posacorisht te komisariatit te policise M.Madhe , janë sjelle në kujtese edhe ata punojs policie të rënë në krye të detyres nder vite . Kështu në fjalen e tij shefi i komisariatit të policise M.Madhe Leonard Ndreka , i ka ftuar koleget dhe të pranishmit e ftuar të mbajne një minut heshtje në kujtim të tyre. Natyrisht në një dite feste për policine e M.Madhe edhe kryetari i bashkise z. Tonin Marinaj ka pershendetur dhe ka vlersuar njëherazi punen plot perkushtim të punojsve të policise M.Madhe , po kështu edhe nen/prefektja Taze Lohja teksa i ka pershendetur dhe uruar gezuar këtë dite feste punojsit e policise , njeherazi edhe i ka pergezuar për punen e bërë gjatë vitit të kaluar vecanarisht në luften ndaj kultivimit të kanasbis sativa . Më tej trokitje gotash , urime për këtë dite feste kanë përcjelle të gjithe për njeri tjetrin , kjo dite eshte vertete nje dite qe na bene te gjithve te reflektojme rreth punes se veshtire dhe plot sakrifica te punojsve te policise së shtetit .

Foto : 

SHARE
Artikulli i mëparshëmVLLAZNIA “MUND VETEN” 7 ME 1
Artikulli tjetërPENA SHQIPTARE , MYSAFIRE POETJA NGA VLORA : RUDINA MERKURI – PAPAJANI
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here