Fundjava e parë e Shkurtit sjell në Vlorë , motin e çmendur …

0
241

Përgatiti : Anila Ahmataj 

Rreth 24 orë Vlora po përshkohet nga një fortunë ere e fuqishme dhe stuhi shiu . Deti ngre dallgë 7 ballë ndërsa era po kap shpejtësinë 140 km orë . Situatë kjo mjaftë e agravuar saqë banorëve të qytetit të Vlorës ju duhet të ecin me kujdes për të shmangur kështu përplasjet e mundëshme me pemë të rëna në tokë. Degë pemësh të thyera gjithandej , dhe kabllo elektrik të cilët rrezikojnë jetën e qytetarëve . Nuk dihet ende sa kohë do të zgjat ky mot i agravuar .


SHARE
Artikulli i mëparshëmSi Të Pastroni Enët e Gjakut – Produktet Natyrale
Artikulli tjetërKriza mësim-edukim
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here