11.4 C
Koplik, AL
E premte, 23 Shkurt 2018.
Hyrje Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Vllaznia fiton “qetësisht” ndaj Teutës / Kukësi fiton me përmbysje rezultati ndaj Partizanit

Takimi Vllaznia - Teuta ka filluar me një minutë heshtje për ngjarjen tragjike të aksidentit në aksin Shkodër - Velipojë . Ky takim që në...

Veleçiku “hakmerret” ndaj Fedaratës , dy fitore rrallazi në dy takime pa tifoza

Veleçiku , dy javë i denuar për të luajtur pa tifoza në fushen e vete . Eshte “hakmarre” në menyren më të mirë të...

Festival shahu në mes shkollave …

Ka nisur festivali (kampionati) i shahut për shkollat 9- vjeçare të Bashkisë së Shkodrës. Pjesëmarrja është masive nga shkollat publike dhe ato jopublike. Vërehet...

KATEGORIA E DYTË “KTHEHET” NJË VIT PRAPA , PËR TU KTHYER PARA JAVEN TJETER

Tashmë kur superiorja ka disa javë që ka rifilluar kampionatin pas pushimeve dimerore , po kështu edhe kategoria e pare , ajo që është...

SUKAJ RIKTHEN VLLAZNINE TEK FITORJA

Vllaznia ka arritur të triumfoje ne takimin e luajtur në transferte ndaj Lushnjës  Ka perfunduar , ashtu siç e desheronin futbollistet dhe tifozeria e Vlllaznisë...

Super-Cikalleshi , aktivizohet në pjesën e dytë të ndeshjes dhe realizon 2-Gola

Sokol Cikalleshi ka shënuar dy gola në ndeshjen e radhës së kampionatit turk. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ndihmoi ekipin e tij të marrë një barazim mjaft...

Interesi për futbollistin Elseid Hysaj / pas ekipeve angleze në skenë shfaqen Reali dhe...

Albsport raporton se duket si diçka e pabesueshme, por lajmet që vijnë nga Spanja janë të mëdha për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj....

Armand Duka rizgjidhet për të pestën herë në krye të FSHF-së

Ka përfunduar raundi i dytë i votimit për kreun e FSHF-së . Në përfundim të këtij votimi  , Presidenti aktual , Armand Duka ,...

VLLAZNIA E SHKODRES APO E VOLTANES?

Nuk ka as më të voglin dyshim , se në një ndeshje futbolli janë të pranueshme tre rezultate , fitorja , humbja dhe barazimi...

Vllaznia humbet 1 – 4 ndaj Skenderbeut

Shkodranët sërish pas humbjes me Kukësin , kanë vijuar me humbjen e rrallës ndaj ekipit të Skenderbeut .  Goli i parë zhbllokues i rezultatit por...

Përmbledhtas

Anila Kodra : Shans për një këngetare , të ketë bukurinë e zërit dhe...

Intervistoi : Gëzim Vuçaj  Pyetje - Pas një pause , disi të gjatë jeni rikthyer serish tek “dashuria “ juaj kënga , është tashme...

Fadil Kajoshaj për herë të tretë zgjidhet Kryetar i Kuvendit të Komunës së Tuzit...

Albert Camaj - Malesia.org Në vazhdimin e seancës konstitutive të parlamentit të komunës së Tuzit, komunë në kuader të Kryeqytetit, të mbajtur ditën e sotme...

Projekti Agro-Turizem Albania , i financuar nga USAID dhe Ambasada Suedeze ne Tirane ,...

Vlersohet se ka për qellim transformimin e gjashtë fermave agroturistike , ku janë të shpërndara dy në M.Madhe , dy në Shkoderdhe po dy...