3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.

NJE REALITET NGA JUGU NE VERI , GAZETARET I “SHPALLIN” LUFTE VARFERISE

“Sulmi” i kësaj lufte nuk ka rëndësi ku fillon , në Jug të vendit apo në Veri , i rëndësishem është fakti , se...

EKO MENDJE IA “ KUJTON “ BASHKISE SE DUHET TE NDIHMOJNE

Per të dytin vit me rradhë Eko Mendje , nje organizatë forte active në qytetin e Shkodres , ngjitet në qytetin e Koplikut dhe...

JETE TJETER VAZHDON …

Emisioni nr. 7 Pa mëdyshje që ishte me këmbë të mbarë biznesmeni Paulin Doda i cili realisht duhet ta themi, se edhe pse pa lejen...

JETE TJETER … DHURON BUZEQESHJE …

Në këtë natë të madhe , në këtë natë të bardhe , duke pritur krishtlindjen , të gjithë me zemer urojnë miresi , lumturi...

“RELIKAJ”MODELI I NJE BIZNESI TE SUKSESSHEM , POR EDHE SHEMBULLI I NJE HUMANIZMI 250...

Nga : Gëzim Vuçaj  Ende më mbetet një ëkuacion i pa zgjidhëshem në mëndjen time .Cili është i pa shpirt , kapitalisti apo pushtetari ?...

” Gjysem Hena e Kuqe ” zbret në Koplik

16-të persona me aftesi të kufizuara , kanë gezuar dhuraten e berë nga shoqata Gjysem Hena e Kuqe në shqiperi . Kjo shoqate tashmë...

“JETE TJETER”… DHE SHQIPTARET E AMERIKES FAMILJEN SULAJ E KTHEJNE NE JETE TJETER

Plot 5 javë më parë , nisi udhen e vetë emisioni “Jete Tjeter” në Tv Kopliku . Prej kohesh ishte hedhur ideja e një...

“JETE TJETER” – TRE MOTRA NE MESHIRE TE FATIT …

Emisioni i 3-të Ecin ditet , e për rrjellojëdhe javet edhe … Ja , kështu kemi mberritur në javen e tretë të emisionit Jete Tjeter...

Në 100-vjetorin e Jetimores së parë – PERSA GRABOVA : SI NËNË E DASHUR...

Prof. Murat Gecaj - Publicist e Studiues  “Edhe tani, më duket se më del përpara, më zgjat duart e saj dhe më përkëdhel me ato, si...

SOLIDARITET ME FAMILJEN QE JETON NE MES TE PLEHERAVE TE NJE QYTETI

Pa diskutimin më të vogel duhet pranuar se ndjenja njerzore , humanizmi e shpirtëgjëresia nuk kanë vdekur në vendin tonë , vërtetë po kalojmë...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...