3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.

Të Preferuarat e Sheikëve – Mollët Shqiptare Drejt Tregjeve Arabe

Aktualisht prodhimi i mollëve në vend ka pësuar një rritje prej 86 %. Foto: Flickr  Sot, harta e eksportit të mollëve shqiptare njeh një dimension...

Shqiptarit i troket fati , fiton 1 milion Dollar në Lotari …

Një shqiptar 41 vjeç i identifikuar si Edmond Nicaj ka mundur të gjejë kombinimet e lotarisë së famshme “Michigan Lottery’s Powerball”, nga e cila...

PARFUMI “ILIR” NË MESIN E DHJETË PARFUMEVE MË TË SHTRENJTA NË BOTË

“Deri tani dimë se është i 7-i. Por renditja përfundimtare bëhet nga Forbes në verë të vitit 2018 dhe nëse parfumi është ndër 5...

La punën dhe 93 eurot e fundit i investoi në ëndrrën e tij ,...

Emri i tij është John Ward, i ka 33 vjet dhe është dëshmia më e mirë se gjithçka mund të arrihet në jetë, nëse...

6 zgjedhjet më të rëndësishme që mund të bëjmë në jetë sipas një neuroshkencëtari...

Neuroshkencëtari Moran Cerf ka kaluar një jetë të tërë duke studiuar se si njerëzit i bëjnë zgjedhjet e tyre. Ai ka gjetur se njerëzit...

Përgatitet byreku më i madh në botë , ja sa peshon ..?

Në qytetin e Tazllës , në Bosnjë dhe Hercegovinë , është përgatitur byreku më i madh në botë , që peshon 650 kg ... Për...

Kush është burri i kancelares gjermane Merkel , që nuk do dalje publike?

Ai është i martuar me gruan më të fuqishme të Gjermanisë. Por profesori i kimisë, Joachim Sauer nuk e do dritën e prozhektorëve mediatikë....

ALBUM ME KARIKATURA NGA SHABAN BERCAJ …

   Per të gjithë ata që nuk e njohin, por edhe per të gjithë ata që e njohin, madje e njohin mjaftë mire...

Kush është Don Kishoti dhe pse e quajmë të marrë ?

NGA : ZIJA VUKAJ  Ai tek e fundit nuk ka- dhe të gjithë e njohin- veçse një aspiratë të vetme e të shenjtë: drejtësinë ....

Gjetje e re arkeologjike në Istog-besohet të jetë vazhdimësi e gurit mbivarror të Viatorit

NGA : JETA BEQIRAJ RTK  Në lagjen Gjyshkokë të Kaliqanit, një qytetar ka gjetur një gur mbivarror I cili besohet t‘I takojë periudhës romake si...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...