Ezeni – Vllaznia/ Bekim Balaj hap dhe përfundon lojen 2me 2

0
185
FJALA PER JU – FJALA SPORT

Erzeni dhe Vllaznia kanë ndarë pikët në ndeshjen e parë të javës së dytë të “Abissnet Superiore” e luajtur në Rrogozhinë, me rezultatin 2-2.Sfida nisi më mirë për shkodranët, të cilët gjetën golin që në minutën e 7’ me Bekim Balaj, por ishte Redon Mihana i cili rivendosi baraspeshën.Në minutën e 34’ ishte sërish Mihana i cili pengohet në zonë dhe proteston për një 11-metërsh, por Rusta dhe më pas VAR-i lejojnë lojën të vazhdojë.Në minutën e 59’ ishte Zeka i cili me një supergol përmbysi shifrat në favor të shijakasve, por në minutën e 90’, një penallti me shumë polemika u shndërrua në gol nga Bekim Balaj.