VLLAZNIA “MUND VETEN” 7 ME 1

0
136

Vllaznia ka fituar ndeshjen e zhvilluar brenda shtëpisë , atë ndaj ekipit të dytë shkodran , Vllaznisë B . Ekipi i drejtuar nga trajneri Ernest Gjoka triumfoi me rezultatin e thellë 7 – 1 ndaj Vllaznisë B të Ervis Krajës . Vllaznia zbriti në fushën e lojës me këto lojtarë : Sherri , Pjeshka , Malota , Berisha , Mersini , Bardulla , Tafili , Hajdari , Kalaja , Vucaj dhe në sulm Ribaj . Pikërisht , Ribaj do të ishte një nga lojtarët më aktiv , teksa do të shënote dy prej shtatë golave . Fillimisht në minutën e 11-të dhe më pas në të 29-tën . Golat e tjerë do të shënoheshin nga Bardulla , Kalaja , Marku , dhe Lika e Sukaj që do të gjenin golin me nga një 11-metërsh . Goli i vetëm për Vllazninë B do të shënohej nga mbrojtësi Hysënaj në pjesën e dytë . Ky takim i ka vlejtur dy trajnerevë , si Gjokës ashtu edhe Krajës , për të parë nga afër edhe gjendjen reale të lojtarëve të tyre . Ndërkohë , javën e ardhshme pritet që Vllaznia të zhvillojë edhe një tjetër miqësore , para se të rikthehet në Shkodër , por këtë here ndaj një ekipi malazez . Natyrisht që me këtë fitore ndaj të vetve Vllaznia , nuk duhet kënaqur , për me teper duket se detyra e teknikut Gjoka dhe vet lojtarve është rikthimi i peshes së fanelles së Vlllaznisë , mbasi realisht mosgjetja e një ekipi për të zhvilluar miqësoren , qoft ne kampionatin e Malit të Zi , po kështu edhe brenda kampionatit Shqiptar , tregon se duhet shumë punë per të kthyer shkelqimin e duikurshem të Vllaznisë .

SHARE
Artikulli i mëparshëmPLAKU DHE ZOGU
Artikulli tjetërKoplik , 105-Vjetori i Ditës së Policise
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here