Veleçiku “hakmerret” ndaj Fedaratës , dy fitore rrallazi në dy takime pa tifoza

0
932

Veleçiku , dy javë i denuar për të luajtur pa tifoza në fushen e vete . Eshte “hakmarre” në menyren më të mirë të mundshme , ndaj vendimit të komisionit të displines në federaten Shqiptare të Futbollit . Duke fituar në të dy ndeshjet e këtyre dy javeve pa tifozë , kështu pasi ka fituar me Kukesin B , javen e shkuar , ndeshje kjo e luajtur për llogari të vitit të shkuar , këtë jave serish në qytetin e Koplikut me fillimin e fazes së dyte , ka mundur Internacionalin e Tiranes po me rrezultatin 3 – 0. Ky takim ashtu sic flet edhe rezultati  përfundimtar i ndeshjes ka patur dy protagoinist në fushen e lojes , ekipin e Velecikut i cili ishte i motivuar për fitore dhe ia arriti , duke shenuar në minuten e 28-të me anë të Besard Çokaj i cili ktheu në gol një penallti të fituar nga koleget e tij , dhe katër minuta më vonë Çokaj tjetër shenon golin e dyte për vendasit . Nderkohë që në minuten e 85-të Toma vulos rezultatin e paster 3 me 0 . Protagoinsti tjeter edhe sipas teknikut Besnik Duli ishte gjygjtari i Takimit i cili la shumë për të dëshiruar në gjykimin e tij te ndeshjes …