VELECIKU ARRINE FITOREN E DYTE NE JAVEN E DYTE PER KATEGORINE E DYTE …

0
144

Në fushen sportive “Vllezërit Duli” në qytetin e Koplikut , pasdreken e së Dieles së dates 8 shtator ka filluar me entuziazem dhe një ceremoni festive, ndeshja e javes së dyte të kampionatit të kategorise së dyte në mes Velecikut dhe Gramshit . Pjesa e pare ndonse Veleçiku pritej të shenonte , jo vetem që nuk u arrit ky objektive , por edhe loja nuk u ngjit në nivelin e pritur , kështu gjithçka në 45 minuta loje u mbydh në shifrat e barabarta 0-0 . Pjesa e dyte ka folur e tëra për djemt e drejtuar nga tekniku Besnik Duli . Porta dukej e sigurt jo vetem nga pritjet e poritierit vendas , por edhe nga mbrojtja solide e Lamit dhe Dodes , si dhe futbollistve të tjere mbrojtes . Mesfusha reparti ku
“gatuhet” ishte ndryshe nga pjesa e pare , ndonse lojtaret ishin të njejtit . Duket se tranjieri nuk bëri zevendesime në fillim të pjeses së dyte , sepse kishte ende besim tek lojtaret e hedhur në fushë që në filloim të ndeshjes . Ujka nje futbollist trup vogel i ngjashem me Hyken e kombetares sonë , tregoj se është një lojtar sa puntor , aq edhe i dobishem për skuadren për të dhenë shembullin se si shenohet goli , Keshtu goli i tij i shenuar në mesin e pjeses së dytë , do të mbante në tension pankinen por edhe tifozerinë deri në minutat e fundit , kur Legata do të shfrytzonte bukur një gabim të mbrojtjes së Gramshit , për të shenuar kësisoj dhe golin e dytë . Kështu është mbydhur i gjithë Veleciku – Gramshi . Me kete fitore djemt e Veleçikut janë në krye të grupit . E veçanta e ketij takimi , vlersohet të jetë vendosja me të madhe e banderolave , ku shkruhej : Hysaj -Balaj krenaria , zemra jone . Ndoshta dhe pa medyshje edhe kjo ka ndikuar tek frymezimi I lojtarve të Velecikut .

Foto gjatë ndeshjes …


LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here