Ulqinaket festojne shpalljen e pavarsise se Shqiperise …

0
158

Edhe ne qytetin e Ulqinit , ne shtetin e Malit te Zi eshte festuar shpallja e pavarsise se Shqiperise . Keshtu Ulqini i përfundoi festimet për Ditën e Flamurit, siç i ka hije trevës sonë patriotike , me një program të shkëlqyer artistik të pasur me këngë, valle dhe aktrime .Ka qene ky informacioni ne rrjetin social Facebook i kryetarit te komunes se Ulqinit z. Nazif Cungu . Me tej ky program qendror ka vijuar me pjesë të bukura folklorike është gjithashtu dëshmi i qëndrueshmërisë së popullit tonë për të ruajtur identitetin dhe trashëgiminë kombëtare. Në këtë aktivitet ne përshëndetëm edhe diasporën tonë duke shprehur mirënjohjen për kontributin që ka dhënë dhe duke i bërë thirrje që të kthehet në vendlindje.

 

SHARE
Artikulli i mëparshëmKARIKATURE POLITIKE
Artikulli tjetërKoplik festohet 29-Nëntori …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here