Tërmet me epiqender në Vermosh

0
195

Një termet i fuqishem , ka shkundur , veriun e Shqiprise . Epiqendra ka qene 12 kilometra në verilindje të Vermoshit . Lekundjet jane ndjere me se shumti , në veri të vendit dhe shumë më pak në kryeqytet . Në qytetet ku është ndjere më së shumti lekundja , në Kukës dhe Shkodër , nuk raportohen dëme në njerëz apo materiale , pasi termeti ka qënë me i forte në zona me pak te populluara . Specialistet e institutit te Gjeoshkencave , Shpjegojne se pas goditjet kane vazhduar , por me intensitet të ulet dhe ato nuk përbëjnë rrezik.


SHARE
Artikulli i mëparshëmPaketa fiskale rëndon mbi biznesin e vogel
Artikulli tjetërDY INFO NGA KOMUNA E ULQINIT
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here