Të Kesh Vëlla … ! “Dorentina” Pret Të Vëllanë

0
711

Kështu shkruan në statusin e saj në rrjetin social facebook , Brikena Zenunaj për vëllain e saj Hektor Zenunaj …

Te kesh nje vella do te thote te zihesh gjithe diten.Do te thote te kesh nje perqafim te sinqerte dhe nje engjell mbrojtes ne cdo hap qe ben.Te kesh nje vella do te thote qe kur blen embelsira pjesen me te madhe ja jep atij se eshte vellai im i vetem.Te kesh vella do te thote qe te kesh dashurine dhe respektin e vertet te nje mashkulli.Te kesh besimin dhe premtimet e sinqerta, e te mbajtura derisa fryma e fundit te dal. Te kesh nje vella do te thote te kesh gjithe boten ne duart e tua, se vetem buzeqeshja e tij eshte gjithe bota jote dhe ai eshte i afte te ta fal ty, se ti do jesh gjithmone princesha e tij.Te kesh nje vella do te thote qe sa gjithmone te ziheni per punet e shtepise se ti I Ben dhe ai i prish, e pastaj te ngacmon duke te thene qe ti ske bere pune fare. Te kesh nje vella do te thote qe te grindesh per pultin e televizorit, per vendin me te rehatshem ne divan, per kush hengri me shume kokoshka apo patos kur shihje ndonje film. Te kesh nje vella do te thote qe ai te te shkul floket kur ti i vihesh Kundra, por te ndjesh nje dhimbje te embel pas perqafimit te tij kur shikon fytyren tende te merzitur. Te kesh nje vella eshte dicka e madhe, eshte mrekulli, eshte vete jeta me ngjyrat e saj te bukura. Te kesh nje vella do te thote shume e shume gjera por mbi te gjitha respekt, besim, sinqeritet dhe dashuri..! Une besoj ne gjithesine e Zotit te madh se ti do te shpetosh dhe do ja dalesh per mua,se me ke premtu dikur qe asnjehere nuk do me lesh kurre vetem.. Te premtova para se te ikesh ne Turqi qe nuk te le une kurre te ikesh sepse ti je shume i forte sepse e ben vec per mua..cdo dhimbje e mban ne shpirtin tend dhe mua nuk mi thua..Lutem cdo dite qe ti te vish serisht tek une ashtu si dikur..Allahu me ka ndihmu ne cdo hap te Jetes time vella..dhe besoj se edhe kesaj here Zoti do me ndihmoj per ty..per ne te dy..Dua qe tja dalesh vella..

“TE DUA PAFUND VELLA SEPSE JE GJITHCKA QE ME KA MBETE NE KETE JETE..
NE CDO HAP TE JETES ISHIM BASHKE DHE DUA QE TE JEMI GJITHMONE BASHKE”….


SHARE
Artikulli i mëparshëmSHKODRA FISNIKE
Artikulli tjetër“Shqiptarët në qytetërimin perëndimor”, Nga : Bardhyl Ukcamaj …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here