Sport

Sport

MBYLLET ÇDO GJË, 3 GOLA DHE 2 SHTYLLA DËRGOJNË SPANJËN NË BOTËROR , SHQIPËRIA...

Është mbyllur me rezultatin e thellë 3 me 0 në favor të Spanjës përballja në Alcante e iberikve me kuqezinjtë. Ndeshja u fillua mjaft mirë për djemtë e Panuçit që tentuan të vinin në vështirësi...

Festival shahu në mes shkollave …

Ka nisur festivali (kampionati) i shahut për shkollat 9- vjeçare të Bashkisë së Shkodrës. Pjesëmarrja është masive nga shkollat publike dhe ato jopublike. Vërehet dëshira e madhe e fëmijëve për atë që konsiderohet "gjimnastika...

VLLAZNIA MUNDET NE “SELMAN STERMASI”

Partizani ka arritur të fitojë në javën e 16 të Superiores , duke lënë mbrapa krahëve humbjen e hidhur ndaj Luftëtarit në javën e shkuar . Kështu me rikthimin e Staroves serish në krye...

Të dielën përball Skënderbeut , Vllaznia shpreson të rikthehet tek fitoret

Vllaznia ndeshjen e rradhës do ta luajë ditën e dielë ndaj Skënderbeut . Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur t’i shtyjë 24 orë të gjithë takimet e javës së 18-të të Superligës ngaqë siç...

VELECIKU ARRINE FITOREN E DYTE NE JAVEN E DYTE PER KATEGORINE E DYTE...

Në fushen sportive “Vllezërit Duli” në qytetin e Koplikut , pasdreken e së Dieles së dates 8 shtator ka filluar me entuziazem dhe një ceremoni festive, ndeshja e javes së dyte të kampionatit të...

ERSIL YMERI : JAM I GEZUAR QE SHENOVA PER KAMZEN , POR ME...

Pas asaj fitoreje e cila do mbahet mend gjatë nga stafi teknik , I “Kamzes” , por natyrshem edhe nga autori i golit , ndaj “Partizanit”, futbollisti Ersil Ymeri , I ndodhur këtë të...

JEP DOREHEQJE SHPETIM HALAJ , ADMINISTRATORI I KLUBIT TE FUTBOLLIT VELECIKU

Pikrisht kur pritej që të beheshin edhe afrime të reja në rradhet e ekipit te futbollit Veleciku , këto në kuader të pregaditjeve për fazen tjetër të kampionatit të futbollit për kategorine e dyte...

” FALIMINDERIT SHKODER ” KJO ISHTE FRAZA EMOCIONUSE E TIFOZEVE KOSOVAR …

Grupi i Tifozëve "Dardania" nga Kosova shprehu falenderimet ndaj mikpritjes së qytetit të Shkodres . Ekipi kombëtar i Kosoves ka realizuar ndeshjet kualifikuese të Boterorit 2018 në qytetin verior të Shkodres dhe mjaftë thjesht...

VLLAZNIA “MUND VETEN” 7 ME 1

Vllaznia ka fituar ndeshjen e zhvilluar brenda shtëpisë , atë ndaj ekipit të dytë shkodran , Vllaznisë B . Ekipi i drejtuar nga trajneri Ernest Gjoka triumfoi me rezultatin e thellë 7 – 1...

RINIA BRAKTIS SPORTIN

Esat Ymeri Femijet qe ne moshe te vogel e marrin at formimin e duhur.Per te arritur nje formim cilesor qe femija juaj te jet nje talen ne sport apo kulture, kondributi I prinderit eshte i...