SHKODRA ESHTE QYTET ME NJEREZ TE QESHUR , DO VIJME SERISH…

0
276

Nga : Gëzim Vuçaj

Në pamje të parë nuk duket ndonjë gjë e veçantë , sepse tashmë , vizitoret turist që vijnë në Shkoder , qofshin Shqiptar , apo të huaj të gjithë ndalen para Nënë Terezes . Kjo grua e vogel , me shpirt të madh na beri ne Shqiptarve të ndihemi krenar kudo në tërë boten . Ndaj kështu ndolli edhe paradreken e së Dieles së dates 24 Shtator . Një grup turistesh në dukje të zakonshem, u ndalen disi gjatë para Nënë Terzes , bënë foto por….kurë u kerkuam një intervistë per të na treguar se nga vijne dhe…Me shumë deshirë u shprehen : Jemi nga Polonia , jemi një grup besimtaresh katolik , kemi ndermarrë një levizje në disa qytete të Shqiperisë . Shkodra , po na mrrekullon me pamjen e sa j, por edhe me njerzit , shumë të qeshur , njerzit e këtij qyteti . Ndalesa para Nënë Terezes , është një kujtim i bukur shprehen këta turist , në realitet ,  realisht të emocionojnë kur të flasin me fjalë zemre per qytetin tënd…Shkodra është qytet i bukur i njerzve të qeshur , ne do vijmë serish….


SHARE
Artikulli i mëparshëmTOMA I DJATHIT DHE DJATHI I TOMES…
Artikulli tjetërNDERIME MARTIRËVE TË LIRISË NË MALIN KOLAJ …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here