Reagon Unioni mbarekombetar i ish të presekutuarve : Cfare patet me kullen e Prek Calit ?!

0
457

Luigj Gegaj Unioni mbarkombtar i ish te presekutuarve politik , dega M.Madhe

Unioi mbarkombtar i te persekutuarve politik dega M.Madhe
Me indinjat te thedh priti lajmin e hillur per rrenimin e kulles se heroi t, antikomunistit , piramides se kufijve te shqiperise Prek Calit
Ne nuk duam ta besojm nji lajm te till, por kete fakt e vertetojn banoret e kelmendit qe e vlersuan si vrasja e dyte e Prek Calit
Por bashkia M Madhe e mohon nji gje te till
ateher lind pyetja 
cfar kerkuan fadromat e bashkis atje
bashkia te gjej autoret e kesaj masakre dhe t’ i vej para ligjit
dhe i kerkojm z. Marinaj ne menyr te menjihershme te pais me lejen e nevojshme
dhe te rifilloje puna per ndertimin e atij simboli kombetar dhe te jape kontributin
e saje ne kete veper mbarmalesore se burra si Prek Cali lindin rradhe perbaltja ose cdo meneyr diskriminimi eshte e deshtuar dhe e pa vlere …


SHARE
Artikulli i mëparshëmKush është burri i kancelares gjermane Merkel , që nuk do dalje publike?
Artikulli tjetërFILXHANI I FALLXHORES …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here