Rama shndërrohet në babagjysh/Mes emocionesh ploteson kërkesat e fëmijës 9-vjeçar dhe supriza të tjera

0
277
Ne emisionin e Arditit, “Ka nje mesazh per Ty”, historia e Leos se vogel te paralizuar ka prekur kryeministrin Rama , i cili e ka ndjekur live gjithe rrefimin e nenes se tij .

Teksa ka hyre ne studio me karroce me rrota, Leo ka thene se endrra e tij me e madhe eshte te ngrihet ne kembe.Ai ka treguar se lenda e tij e preferuar eshte matematika. Ne letren e derguar per babagjyshin ai kerkon nje makine qe te shkoje ne shkolle dhe nje fizioterapist qe ta ndihmoje.Nga ana tjeter e ka befasuar me pranine e tij kryeminisri Rama i veshur si babagjyshi i Vitit te Ri.Ai i eshte afruar pa u zbuluar dhe i ka thene se ka lexuar letren e tij dhe tashme do ti plotesoje deshiren.“Nje taksi do te re prese cdo mengjes kur zbret nga shtepia dhe kur jthehesh ne shtepi, deri sa te mbaroje shkolla. Cdo dite, Merr edhe kukullen per motren. Mbaje te gjithe thesin. Tani duhet te punojme qe te ngrihesh ne kembe, do te garantojme nje fizioterapist”– tha Rama


LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here