PRESIDENTI I REPUBLIKËS NDERON TRE MALESORË E NJË SHKODRANE

0
307

Ndue Bacaj

Ka qënë Presidenti i Republikes Bujar Nishani, i cili këto ditë të fundit të mandatit të tij, ka dekoruar me titujt e larte “Nderi i kombit” dhe “Kalors i Skenderbeut”, tre Malesorë, ndersa me titullin Mjeshtre e Madhe një Shkodrane.

NDERI I KOMBIT ÇUN MULA

Në mjediset e instucionit te Presidentit të Republikes, është bërë dorëzimi zyrtar i titullit “Nderi i Kombit” i legjendes së Malësisë së Madhe, e jo vetem, Çun Mula. Këtyre personazheve të historise sonë, iu kemi borxh, më shumë se kaq ka theksuar Presidenti Bujar Nishani.

Ndersa në Fjalen e tij njëri nga pinjollet e familjes se Çun Mulës, Maliq Mulaj – BajraktarHotit, ka falenderuar Presidentin për kete vlersim të bërë prijësit të familjes bajraktarit .


LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here