Politikë

Politikë

SOCIALISTET E M.MADHE NISIN RIORGANIZIMIN E TYRE

Nga : Rifat Ymeri Investimet e kryera vitet e fundit në Kelmend nga qeveria Shqiptare dhe pushteti vendor, gjithënjë e më shumë po ngushtojnë kontrastin e thellë që ka ekzistuar mes bukurisë natyrore dhe nderhyrjes...

Elena Xhina : Do të jem një zë i fuqishëm për gratë në parlament

Intervistoi : Era Çela Elena Xhina, është e treta në listën e kandidatëve për deputetë nën siglën e PDIU në qarkun e Elbasanit. Për 10 vjet ka ushtruar profesionin e avokates, ndërsa për 2 vjet...

Takimi i Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë dhe deklarata në përfundim të tij

Takimi i Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë dhe deklarata në përfundim të tij Dje, nën kujdesin e Kryetarit të Bashkisë Kamëz, z. Xhelal Mziu, u organizua mbledhja e rradhës së Komitetit Drejtues me praninë e...

Basha iu paraqet gjendjen aktuale në Shqipëri , 5 Ambasadoreve të BE

Kryetari i opozitës , Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me ambasadorët e 5 vendeve anëtare të Bashkimit Europian , më përkatësisht Gjermanisë , Francës, Austrisë , Italisë dhe Greqisë për ti njohur nga...

U pajtuan … Rama – Ademi

Në Ditën e Rinisë, kryeministri Edi Rama ka udhëtuar në Shkodër, ku do të qëndrojë edhe gjatë të ditës së shtunë.Sot dhe nesër kryeministri Edi Rama do të zhvillojë mbledhjen e qeverisë në Shkodër,...

ZËVENDËS KRYEMINISTRIA SENIDA MESI VIZITË PUNE NË KOPLIK …

Kjo fundjavë ka qënë e ngarkuar jo vetëm nga politika qëndrore dhe “përballja” parlament - prokurori, por edhe me vizitat e krerëve të lartë të qeverisë në dy qytetet veriore Shkoder dhe Koplik. Kështu ministri...

Kryeministri shperblen me drekë deputetet e tijë

/KohaJone Sot grupi parlamentar i PS-së drekon në një restorant luksoz në Tiranë. Emrin e restorantit nuk po e shkruajmë se bëjmë reklamë falas!Masat për një drekë të tillë të bollshme dhe ku do vlojë...

Propozimi i Opozites / Kryemadhi : Nesër do t’u nis letër Ambasadorëve

Kryetarja e LSI , Monika Kryemadhi , tha se do ti drejtohet nesër me një letër informuese Ambasadorëve në vendin tonë dhe institucioneve të tjera ndërkombëtare lidhur me propozimin e opozitës për amendimin e...

CFARE KE O VLLA , HAJDUTI IM ESHTE ME I MIRE SE HAJDUTI YT...

Vizatim letrar , satirik - Aq shumë ishin ndezur “gjakrat” sa ndonse ishin në mes të qytetit , madje në një nga rrugët më të poplluara . Ata serish debatonin të ndarë në dy grupe...

NIS KOMPOZIMI I RI I “TEPSISE” QEVERISESE NE SHKODER

Ndryshimet ne institucionet e Qarkut te Shkodres duket se kane nisur. I pari ishte ne Drejtorine e Shendetit Publik Shkoder. Ne krye te ketij institucioni u emerua Astrit Beci. Nderkohe, pas emerimit te tij...

Fjala e mbrëmshme në seancë plenare

Gjatë seancës së mbrëmshme plenare në lidhje me vëmendjen e Qeverisë Shqiptare ndaj Qarkut Shkodër dhe Marrëveshjen e Interkonjeksionit mes Shqipërisë dhe Maqedonisë.

Posted by Senida Mesi on Friday, November 10, 2017