Një ftesë nga Gjergj Leqejza …

0
1307

(Ne foto shtepia ku banoi ne Shkoder Nane Tereza)

Po mendoj nese dikush ne Shkoder e din qe familja Te Madhes Gongje Bojaxhi per disa vjet ka jetue ne lagjen Badra ne nji shpi te thjeshte qe asht vue ne dispozicion nga pronaret per tu shnderrue ne “muze”…me dokumenta e foto interesante te familjes Bojaxhi..

Meqe ne Shkoder çuditerisht nuk shoh ndonji “atmosfere feste” me rastin Shenjterimit te Nane Terezes …ju kishe sugjerue qe mbas casteve te “gzueshme” te festes se birres ..te vizitojne kte shpi unikale ne Shqipni….


SHARE
Artikulli i mëparshëm” Pshtun Katolikët ” …
Artikulli tjetërParlamenti Austriak ne pritje të ” Drites ” shqiptare …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here