Ndahet nga jeta ish ministri Dritan Prifti …

0
200

Ish-deputeti dhe ish-ministri Dritan Prifti është ndarë nga jeta në moshën 49-vjeçare.

Prifti vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë në gjak  dhe u ishte nënshtruar disa ndërhyrjeve vitet e fundit . Dritan Prifti ishte deputet në Kuvendin e Shqipërisë nga viti 2001 deri në vitin 2013, ndërkohë që nga 2009 deri në 2010 mbajti edhe postin e ministrit të Ekonomisë , Tregtisë dhe Energjisë .

Stafi i revistes Fjala i shpreh ngushellimet familjes Prifti …


SHARE
Artikulli i mëparshëmJAVA E DEMOKRACISE EUROPIANE NE QYTETIN E KOPLIKUT …
Artikulli tjetërVllazia nuk merr më shumë se një pikë …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here