Muzikë

Muzikë

Njihuni me Erikën , vajzën nga Shkodra që po shkëlqen në Suedi …

Nga : Vizion.com.al Erika Bitanji, vajza nga Shkodra ka kohë që ka rënë në sy për talentin e saj në muzikë e kërcim në “Swedish Idol” dhe kjo e ka çuar në netët “live”...

Anila Kodra : Shans për një këngetare , të ketë bukurinë e zërit dhe...

Intervistoi : Gëzim Vuçaj  Pyetje - Pas një pause , disi të gjatë jeni rikthyer serish tek “dashuria “ juaj kënga , është tashme për ju ky një rikthim për të mos u ndalur...

Konfirmohet , Rita Ora vjen në Kosovë në datën 17-të Shkurt

Këngëtarja Rita Ora do të performojë në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë . Edhe pse ditë më parë u shkrua se Rita do të performojë për Pavarësi, ende pati dilema, pasi që...

Anxhela Peristeri fiton çmimin e parë në “ Këngën Magjike 2017 ” (+Video)

Anxhela Peristeri është shpallur fituese e dicionit të 19-të në “Këngën Magjike” . Kënga e saj “E çmendur” është shpallur fituese në mbrëmjen e sotme finale në “Kënga Magjike”. Ajo është votuar me pikët maksimale...

Eli – G : Ja këngët e mia pas perfundimit të ” Big Brother...

Pytje - Pershendetje Elsamed , Cfare na thoni per momentin apo thjesht po shijoni frytet e fames dhe punes suaj ? Përgjigje - Pershendetje per Momentin po vazhdoj me projektet e mia muzikore, kam realizuar edhe...

JEHONA E BJESHKVE TE KELMENDIT

Me respekt : Agron Pllumaj . Fatmirsisht M.Madhe nuk po I shterrojnë asnjëherë , talentet. Kështu, nese do të donim te ndaleshim per të cituar emrat e këtyre talenteve, do ta kishim veshtrë të dilnim...

Klodiana Vata , ” Një Naile , Luçie apo Marije ” Talent i padiskutueshëm...

Perg. : Ilmi Kurti   Klodiana : Nxënësja 15-vjeçare shkodrane që befasoi Francën me talentin e saj rrëfen ëndrrën.Është vetë misioni im si promovues e talenteve të reja ,vlerave artistike dhe trashigimisë kulturore e historike që...