Kuriozitete

La punën dhe 93 eurot e fundit i investoi në ëndrrën e tij , sot fiton 40 mijë në muaj

Kuriozitete

Kjo do të ndodhë, kur dielli të shuhet…

Universi Joanne Kennell, 4 mars 2016 - http://thescienceexplorer.com/ Përktheu dhe përgatiti në shqip, Arben Çokaj Asgjë në Tokë nuk e ka asnjë shans. Është e lehtë të harrosh se yjet, si dielli ynë, nuk jetojnë përgjithmonë. Meqenëse dielli...

Njoftohen në Facebook , 44-Vjeçarja braktis 9 fëmijët për të riun Afrikan

Një nënë e 9 fëmijëve ka braktisur familjen e saj për të jetuar me të dashurin e saj të cilin e njohu në Facebook. Heidi Hepworth, 44 vjeç, nga West Boldon, Tyneside e Jugut, tha se si...

Të Preferuarat e Sheikëve – Mollët Shqiptare Drejt Tregjeve Arabe

Aktualisht prodhimi i mollëve në vend ka pësuar një rritje prej 86 %. Foto: Flickr  Sot, harta e eksportit të mollëve shqiptare njeh një dimension të ri suksesi. Pas vendeve të Ballkanit, Europës dhe Egjiptit,...

Kush është Don Kishoti dhe pse e quajmë të marrë ?

NGA : ZIJA VUKAJ  Ai tek e fundit nuk ka- dhe të gjithë e njohin- veçse një aspiratë të vetme e të shenjtë: drejtësinë . Do të mbrojë të dobëtit dhe të shkatërrojë të dhunshmit,...

284 Miliarde Dollare kostoja e fatures së rryhmes që i erdhi kësaj gruaje …

Një grua nga Pensilvania e SHBA-ve ka përjetuar momentin më shokues në jetën e saj, kur në fillim të muajit duke kontrolluar faturën e rrymës e kuptoi se borxhi i saj kapte një shumë...

Shqiptarit i troket fati , fiton 1 milion Dollar në Lotari …

Një shqiptar 41 vjeç i identifikuar si Edmond Nicaj ka mundur të gjejë kombinimet e lotarisë së famshme “Michigan Lottery’s Powerball”, nga e cila ka dalë fitues me një shifër të konsiderueshme parash.“Unë blej...

MALËSORJA QË JETOI 131 VJET

Nga : Anton Pllumaj  Duke shfletuar albumet time familjare hasa ne nji copez flete te gazetes jugosllave Pobjeda, ku gjyshi dhe gjyshja ime e kishin ruajtur me kujdes, kete pjes gazete, ku gazetari me inicjale...

Kush është burri i kancelares gjermane Merkel , që nuk do dalje publike?

Ai është i martuar me gruan më të fuqishme të Gjermanisë. Por profesori i kimisë, Joachim Sauer nuk e do dritën e prozhektorëve mediatikë. Shumë vetë as nuk e dinë në Gjermani, se ç’pamje...

Qeni që kujdeset për bashkë-jetuesen e vjetër …

Na qëllon shpesh në rrugë të shohim qentë të lënë pas dore derisa kontrollojnë kontejnerët dhe qeset për të gjetur ushqim.  Por e njëjta nuk është me qenin të cilin po e shihni në...

PARFUMI “ILIR” NË MESIN E DHJETË PARFUMEVE MË TË SHTRENJTA NË BOTË

“Deri tani dimë se është i 7-i. Por renditja përfundimtare bëhet nga Forbes në verë të vitit 2018 dhe nëse parfumi është ndër 5 më të shtrenjtit, atëherë automatikisht kandidon në “Oscar Fragrance Award...