KONKURSI ,”KAFEJA E DASHURISE”

0
221

Të nderuar lexues të revistes “Fjala”. Nga sonte fillojme rubriken e re “KAFEJA E DASHURISE” . Të gjithë poetet , por edhe ata që e ndjejnë se muza e tyre poetike duhet “derdhur”, tema e kësaj rubrike konkurs , ështe “Kafeja e Dashurise”. Cdo poet ka të drejtë të dergojnë një poezi , rreth kësaj teme . Poezit që do fitojnë më shume pelqime , do të perfshihen në vllimin poetik “Kafeja e Dashurisë”, të botuar në print nga revista “Fjala”. Ndaj nxitoni , të gjithve , ju ka rastisur t’ju ftojne , apo ta ftoni , mikun , miken tuaj për një kafe dhe , aty kanë filluar shkendijat e dashurisë . Konkursi poetik “Kafja e Dashurisë” , zgjat deri me 13 shkurt 2018 , një ditë para dites së dashurisë . Ju mirëpresim ! Adresa elektronike : shkabarevista@yahoo.com
… … … … … … … …

Kjo është tavolina jonë
Këtu kemi pirë kafen bashkë
Per ta zënë , askush s’guxon
Eh.. atherë jemi dasht…!
Sot , duke pritur Ty
Kafeja u ftohë
Dimer dhe në dashuri..

SHARE
Artikulli i mëparshëmNjë natë e bukur në Dubai …
Artikulli tjetërShqiptarit i troket fati , fiton 1 milion Dollar në Lotari …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here