Këshilltari i bashkise Shkoder në pritje për t’ju marrë në konsideratë , kërkesa …

0
215

Këshilltari i bashkisë Shkoder njëri nder intelektualet më të spikatur të këti qyteti , një zë i fuqishem jo vetem në këshillin e bashkise , sjell në kujtese për opinion publik nëpemjet rrjetit social në facebook edhe këtë shqetesim . Kerkesa e një viti më parë dorezuar bashkise Shkoder nga ky dhe disa intelektual të tjere , ndër ta firmëtar edhe i ndjer Gilman Bakalli , për ti akorduar titullin qytetar nderi ambasadorve të Usa dhe BE-së . Përse kjo heshtje , një pytje ënde pa përgjigje !?

Me 22 Shtator 2016 …Pra 2016… eshte dorezuar kjo kerkese ne Bashkin Shkodrer per te Vlersuar Ambasadoret e USA dhe te BE-se me Titullin “Qyetatar Nderi”… Nje nga firmetaret eshte dhe i ndjeri Gilman Bakalli. E solla kete ne vemendje te miqve se deri me sot…hmmmm…. nuk e kane pa te arsyshme Autoritetet e Larta Vendore me u merre me kete pune…
Por, e sigurte eshte qe po perpiqen te ecin drejt Evropes!


LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here