KATER KUPAT DHE NJE GOL NE NDESHJEN “MIQESORE” SHQIPERI –ITALI …

0
158

Eshtë realitet që Shkodra në vend të pare per tifozllek I jep Gjermanisë, por kombetarja Italiane edhe pse zë vendin e dytë tek tifozeria Shkodrane , serish, duhet pranuar realiteti, Italianet janë fqinj ynë I mire. Ku realisht siç thotë një fjalë e urtë, kojshia I mirë në ditë të veshtirë njifet.Per ne këto 27 vite kanë patur vetem mirësi, ndaj edhe futbolli I tyre është një super kenaqësi dhe privilegj , kur zbriti në Shkoder,. Ndaj humbja e kombetares 0 me 1nuk është perjetuar keq nga tifozet , kjo edhe per faktin se loja e lojtarvetanë ishte dinjitoze, Kaq mund të themi per ndeshjen , por atmosfera kishte e ndezur dhe ebukur edhe per faktin se Italianet sollen në Shkoder per te ndarë gezimin e tyre per kater kupat e fituara te botes edhe me Shkodranet, pra kjo ishte mbase e gjitha ajo çfar cituam më lartë, një miqësi edhe sportive.


LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here