Interesi për futbollistin Elseid Hysaj / pas ekipeve angleze në skenë shfaqen Reali dhe Atletiko

0
233
Albsport raporton se duket si diçka e pabesueshme, por lajmet që vijnë nga Spanja janë të mëdha për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj. Dy ekipet kryeqytetase, Reali dhe Atletiko e Madridit duket se kanë në radarët e tyre mbrojtësin Malësor .

24-vjeçari, veçohet për sigurinë në mbrojtje, si një nga pikat më të forta të këtij reparti në ekipin e Mauricio Sarrit. Përveç ekipeve angleze, si Mançester Junajtid, Arsenal apo Çelsi, tashmë shfaqen edhe Atletiko dhe Reali.I pyetur disa ditë më parë, agjenti i Hysajt, Xhufredi, deklaroi se e ardhmja e Hysajt lidhet ngushtësisht me të ardhmen e teknikut Sarri, i cili nëse qëndron më gjatë tek Napoli, do e dojë në skuadër mbrojtësin. Gjithsesi, sirenat e alarmit për Hysajn tashmë kanë rënë…

 


LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here