ILIR META ZYRTARISHT PRESIDENT

0
162
Ilir Meta dhe Valentina Leskaj, duke hyre ne nje seance te jashtezakonshme parlamentare, ku Meta ka bere ka bere betimin si Presidenti i ri i Shqiperise. /r/n/r/nIlir Meta and Valentina Leskaj, enters in an extraordinary parliamentary session, where Meta is swear as the new President of Albania.

Presidenti Ilir Meta , ka bërë betimin në ceremoninë e Kuvendit të Shqipërisë. Meta ka falenderuar të pranishmit dhe ka shprehur vullnetin për të plotësuar detyrën e tij. ” Në këto momente duke përcjell falënderime , më lejoni t’iu dëshmoj vullnetin tim të hekurt për të respektuar kushtetutën në interes të vendit. Kushtetutshmëria , respekti i shtetit të së drejtës , gjithmonë do ti shërbej frymës së bashkëpunimit institucional , dhe avancimit të reformave demokratike që e bëjnë Shqipërinë  një vend më demokratike.

” Në 25 vjet kam qenë pjesë aktive e opozitës dhe maxhorancës, në vijën e parë të ballafaqimit politik”, tha Meta në fillim të fjalës së tij,”

 


SHARE
Artikulli i mëparshëmSHABAN BERCAJ : “INTERVISTË ME ENVER HOXHËN”
Artikulli tjetërTREGIM – ÇEZARE PAVEZE : EREMITI
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here