Gramoz Ruçi përkrah Talat Xhaferrit : Të papreçedentë aktet e ditës së hënë në Parlamentin Shqiptar

0
190

Kryeparlamentari Ruçi e cilësoi si të papreçedentë atë që ndodhi në jashtë dhe brenda në Parlament gjatë seancës për zgjedhjen e kryeprokurores së përkohshme, duke renditur 3 aspekte që sipas tij nuk ishin regjistruar kurrë në 27 vite të jetës parlamentare. Komentet erdhën gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me homologun e Maqedonisë, Talat Xhaferri, i cili duke krahasuar ngjarjen me sulmin ndaj Parlamentit të Shkupit, tha se nuk pajtohej me dhunën ndaj institucioneve.

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here