FAMILJA SHABAJ NE ALIAJ TE KASTRATIT M.MADHE SONTE KALON NATEN NEN RREZET E HENES

0
352

Një shkendijë elektrike mendohet ti ketë shkaktuar dëme të konsiderueshme familjes së Shyqyri Hajdari , Shabaj në fshatin Aliaj , të njësisë administrative Kastrat në Bashkinë M.Madhe . Ka qënë diku rreth ores 15:30 , kur komshijet e kësaj familje kanë vënë re flaket e zjarrit , të cilat po perpinin me shpejtësi të rrufeshme çatin e shtëpsë së familjes Shabaj . Ndonse nderhyrja e banorve të lagjes , por edhe gatishmeria e treguar nga reparti i zjarrfikseve të qytetit të Koplikut , sërish , flaket e zjarrit e kanë bërë “detyren” e tyre duke djegur gjithcka , kjo familje ka patur brënda mureve të kësaj shtepie . Edhe ato mobiilje qe janë nxjerrë përjashta thuajse kanë dalë jashtëperdorimi , nderkaq nga kryefamiljari deklarohet se një shume prej 11 mije euro dhe disa miljona leke jane djegur nga flakët e zjarrit . Kanë qënë keto para shqiptare dhe euro , të cilat kishin mundi dhe djersa e djalit emigrant i cili ua kishte derguar prinderve per ti ndihmuar në ndertimin e një shtepie të re , të cilen e kishte nisur prej disa kohesh . Këto flake zjarri kanë shuar kësisoj gjithëcka , kjo familje kishte pasuri , ndaj sonte kjo familje do e kalojne naten në qiellin e hapur , duke u “ngrohur” me rrezet e hënes .


SHARE
Artikulli i mëparshëmKARIKATURE NGA : SHABAN BERCAJ
Artikulli tjetërVendim i rrezikshëm i Presidentit Amerikan …
Revista "FJALA" është në treg për shtypin shqiptar, por edhe më gjerë, që nga viti 2012, por nga vlerat që mori dhe ofroi, kjo revistë bashkangjitur dhe me aktivitete social-kulturore, lindi ideja për të krijuar për ju të dashur lexues edhe këte uebfaqe...

LINI NJË KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here