3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.
Hyrje World Faqe 2

World

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

ALBUMI I DUA LIPËS SHPËRBLEHET ME PLLAKATIN E ARTË / (Foto) …

Këngëtarja nga Kosova me famë botërore , Dua Lipa ka shënuar edhe një sukses të radhës me albumin e saj të parë ... Me albumin...

Shqiptarit i troket fati , fiton 1 milion Dollar në Lotari …

Një shqiptar 41 vjeç i identifikuar si Edmond Nicaj ka mundur të gjejë kombinimet e lotarisë së famshme “Michigan Lottery’s Powerball”, nga e cila...

Kanadaja heq vizat për dy shtetet e Ballkanit.Maqedonia do të mbetet pa Maqedonas …

Nga ky vendim përfitojnë edhe mijëra maqedonas që kanë marrë pasaporta bullgare dhe heqja e vizave do ndikojë që ata masivisht të largohen drejt...

Këngëtarja Shqiptare në gjygj përball lojtarit të Milanit …

Çalhanoglu, i ftuar për të dëshmuar, pranoi se kishte pasur raporte seksuale me këngëtaren shqiptare, por se kishte qenë i kujdesshëm. “Filloi në vitin...

Migracioni Shqiptar në Gjermani …

Mimoza Cika - DW Deutsche Welle  Në vitin 1976, kur u ndërpre pranimi i “Gastarbeiter”-ve” nga ish RSFJ, Enti për punësim i KSA të Kosovës...

Grupi famoz “Metallica” pozon me flamur Shqiptar …

Grupi më i famshëm i muzikës Heavy Metal Metallica ka pozuar me një flamur shqiptar gjatë ditëve të turit të tyre të fundit në...

Federata Europiane e Gazetarëve : Kjo sjellje e përsëritur e Ramës duhet ndalur

Federata Europiane e Gazetarëve, ka reaguar lidhur me shqetësimin e shprehur nga ana e gazetarëve lidhur me ofendimet e kryeministri Edi Rama në drejtim...

Suzana Shkreli : Unë , shqiptarja e parë në Kongresin Amerikan …

Suzana Shkreli është 29 vjeç. Është gruaja më e re kandidate  për Kongresin Amerikan, dhe shqiptarja e parë që kandidon për të qenë pjesë e...

Parlamenti Austriak ne pritje të ” Drites ” shqiptare …

Shqiptarja nga Deçani, Drita Cacaj, pjesë e listës zgjedhore të ÖVP-së (Partia Popullore Austriake), ka vendosur që me 15 tetor t’i drejtohet elektoratit (për...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...