8.1 C
Koplik, AL
E martë, 23 Janar 2018.
Hyrje World

World

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Shqiptarit i troket fati , fiton 1 milion Dollar në Lotari …

Një shqiptar 41 vjeç i identifikuar si Edmond Nicaj ka mundur të gjejë kombinimet e lotarisë së famshme “Michigan Lottery’s Powerball”, nga e cila...

Gjobë deri në 10 mijë euro për prindërit që publikojnë fotot e fëmijëve në...

Paralajmërohen prindërit. Baballarët dhe nënat që duan të publikojnë fotot e fëmijëve minorenë në “Facebook”, “Twitter”, “Instagram” dhe platforma të tjera sociale jo vetëm...

Këngëtarja Shqiptare në gjygj përball lojtarit të Milanit …

Çalhanoglu, i ftuar për të dëshmuar, pranoi se kishte pasur raporte seksuale me këngëtaren shqiptare, por se kishte qenë i kujdesshëm. “Filloi në vitin...

Parlamenti Austriak ne pritje të ” Drites ” shqiptare …

Shqiptarja nga Deçani, Drita Cacaj, pjesë e listës zgjedhore të ÖVP-së (Partia Popullore Austriake), ka vendosur që me 15 tetor t’i drejtohet elektoratit (për...

Futbollisti i talentuar Gjerman , që vdiq si ushtar i ISIS-it

Janë mbushur plot 5 vite nga historia e trishtë e ish futbollistit Burak Karan , dhe akoma rrjetet sociale e kujtojnë talentin e futbollit...

LETËR REDAKSISË : PSE KARRIGA PËRPARA SELISË SË OKB-së ËSHTË ME NJË KËMBË GJYSËM...

Shumë shoqërisht, SOTIR ATHANASI Gjenevë ,  5  , Janar , 2018!   ... ...     z.GËZIM,  znj. RUDINA, Ju përshëndes nga Gjeneva! Siç e shikoni, kam qënë përpara portave të Selisë së ORGANIZATËS së...

Bukuroshja që e urreu e mbarë bota , sidomos femrat! Ja arsyeja pse..!

Vetëm dy muaj më parë, tabloidët ishin të mbushur me shkrime rreth bukuroshes Paola Paulin, aktores dhe modeles së bukur, e cila kishte arritur...

Grupi famoz “Metallica” pozon me flamur Shqiptar …

Grupi më i famshëm i muzikës Heavy Metal Metallica ka pozuar me një flamur shqiptar gjatë ditëve të turit të tyre të fundit në...

Federata Europiane e Gazetarëve : Kjo sjellje e përsëritur e Ramës duhet ndalur

Federata Europiane e Gazetarëve, ka reaguar lidhur me shqetësimin e shprehur nga ana e gazetarëve lidhur me ofendimet e kryeministri Edi Rama në drejtim...

Futbollisti më i pasur në botë luan në Premier Ligë – Messi dhe Ronaldo...

Ai quhet Faiq Bolkiah. I lindur në Los Angeles, por i edukuar në Mbretërinë e Bashkuar.Si futbolist e ka filluar në akademitë më të...

Përmbledhtas

Mimoza Rexhvelaj dhe Qazim Çelaj , Dy nga 10-të më të mirët

Prej vitesh Shkodra krahas të tjerëve ka pritur në gjirin e vet me plotë madhështi edhe dy personazhe interesante , madje me tendecën për...

Gjoka : Vllaznia e gatshme për të rinisur kampionatin

Vllaznia po bëhet gati për nisjen e ndeshjeve zyrtare të këtij viti por tek ajo është ende një çështje që pret zgjidhje. Bëhet fjalë...

M J E G U L L A

Mihallaq Qilleri  Pastaj ndërtesa e madhe krijonte një kthesë. Drejtkëndëshe. Furia e erës që deri atë kohë dëgjohej por nuk ndihej, mu përplas në fytyrë...