8.1 C
Koplik, AL
E martë, 23 Janar 2018.
Hyrje World

World

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Futbollisti i talentuar Gjerman , që vdiq si ushtar i ISIS-it

Janë mbushur plot 5 vite nga historia e trishtë e ish futbollistit Burak Karan , dhe akoma rrjetet sociale e kujtojnë talentin e futbollit...

Grupi famoz “Metallica” pozon me flamur Shqiptar …

Grupi më i famshëm i muzikës Heavy Metal Metallica ka pozuar me një flamur shqiptar gjatë ditëve të turit të tyre të fundit në...

Gjobë deri në 10 mijë euro për prindërit që publikojnë fotot e fëmijëve në...

Paralajmërohen prindërit. Baballarët dhe nënat që duan të publikojnë fotot e fëmijëve minorenë në “Facebook”, “Twitter”, “Instagram” dhe platforma të tjera sociale jo vetëm...

Presidenti Ilir Meta letër presidentit Donald Trump

22 dhjetor 2017 I nderuar Zoti President , Ju falënderoj shumë për urimet e përzemërta që më dërguat me rastin e kremtimit të 105-vjetorit të Ditës...

Dua Lipa nuk njeh limite …

Pak ditë pasi publikoi videon e saj më të re të titulluar “IDGAF”, ajo ka marrë miliona klikime. Suksesi i këngëtares Dua Lipa, vjen menjëherë...

Këngëtarja Shqiptare në gjygj përball lojtarit të Milanit …

Çalhanoglu, i ftuar për të dëshmuar, pranoi se kishte pasur raporte seksuale me këngëtaren shqiptare, por se kishte qenë i kujdesshëm. “Filloi në vitin...

Shqiptarit i troket fati , fiton 1 milion Dollar në Lotari …

Një shqiptar 41 vjeç i identifikuar si Edmond Nicaj ka mundur të gjejë kombinimet e lotarisë së famshme “Michigan Lottery’s Powerball”, nga e cila...

FOTO / “Përse vëllai yt nuk të ka ngjarë?” …

Tifozët tallen me motrën e futbollistit të njohur të Romes Patrick Schick ka humbur një rast të pastër në minutën e 93-të të ndeshjes së...

284 Miliarde Dollare kostoja e fatures së rryhmes që i erdhi kësaj gruaje …

Një grua nga Pensilvania e SHBA-ve ka përjetuar momentin më shokues në jetën e saj, kur në fillim të muajit duke kontrolluar faturën e...

Bukuroshja që e urreu e mbarë bota , sidomos femrat! Ja arsyeja pse..!

Vetëm dy muaj më parë, tabloidët ishin të mbushur me shkrime rreth bukuroshes Paola Paulin, aktores dhe modeles së bukur, e cila kishte arritur...

Përmbledhtas

Mimoza Rexhvelaj dhe Qazim Çelaj , Dy nga 10-të më të mirët

Prej vitesh Shkodra krahas të tjerëve ka pritur në gjirin e vet me plotë madhështi edhe dy personazhe interesante , madje me tendecën për...

Gjoka : Vllaznia e gatshme për të rinisur kampionatin

Vllaznia po bëhet gati për nisjen e ndeshjeve zyrtare të këtij viti por tek ajo është ende një çështje që pret zgjidhje. Bëhet fjalë...

M J E G U L L A

Mihallaq Qilleri  Pastaj ndërtesa e madhe krijonte një kthesë. Drejtkëndëshe. Furia e erës që deri atë kohë dëgjohej por nuk ndihej, mu përplas në fytyrë...