3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.
Hyrje World

World

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

Gjermania dhe Austria ngushtojnë fatin e azilkërkuesve

Kancelari i ri austriak, Sebastian Kurz, 31 vjeç, zhvilloi sot një takim me homologen e tij gjermane, Angela Merkel, në Berlin, për çështjen e...

Dua Lipa nuk njeh limite …

Pak ditë pasi publikoi videon e saj më të re të titulluar “IDGAF”, ajo ka marrë miliona klikime. Suksesi i këngëtares Dua Lipa, vjen menjëherë...

Eshtë Macron Merkel i ri i Europës?

-DW Angela Merkel ishte ambijentuar prej kohësh me rolin drejtues në Europë. Por gjithnjë e më shumë ajo po vihet në pikëpyetje nga Emmanuel Macron....

Gjobë deri në 10 mijë euro për prindërit që publikojnë fotot e fëmijëve në...

Paralajmërohen prindërit. Baballarët dhe nënat që duan të publikojnë fotot e fëmijëve minorenë në “Facebook”, “Twitter”, “Instagram” dhe platforma të tjera sociale jo vetëm...

LETËR REDAKSISË : PSE KARRIGA PËRPARA SELISË SË OKB-së ËSHTË ME NJË KËMBË GJYSËM...

Shumë shoqërisht, SOTIR ATHANASI Gjenevë ,  5  , Janar , 2018!   ... ...     z.GËZIM,  znj. RUDINA, Ju përshëndes nga Gjeneva! Siç e shikoni, kam qënë përpara portave të Selisë së ORGANIZATËS së...

Futbollisti më i pasur në botë luan në Premier Ligë – Messi dhe Ronaldo...

Ai quhet Faiq Bolkiah. I lindur në Los Angeles, por i edukuar në Mbretërinë e Bashkuar.Si futbolist e ka filluar në akademitë më të...

Bukuroshja që e urreu e mbarë bota , sidomos femrat! Ja arsyeja pse..!

Vetëm dy muaj më parë, tabloidët ishin të mbushur me shkrime rreth bukuroshes Paola Paulin, aktores dhe modeles së bukur, e cila kishte arritur...

284 Miliarde Dollare kostoja e fatures së rryhmes që i erdhi kësaj gruaje …

Një grua nga Pensilvania e SHBA-ve ka përjetuar momentin më shokues në jetën e saj, kur në fillim të muajit duke kontrolluar faturën e...

FOTO / “Përse vëllai yt nuk të ka ngjarë?” …

Tifozët tallen me motrën e futbollistit të njohur të Romes Patrick Schick ka humbur një rast të pastër në minutën e 93-të të ndeshjes së...

Presidenti Ilir Meta letër presidentit Donald Trump

22 dhjetor 2017 I nderuar Zoti President , Ju falënderoj shumë për urimet e përzemërta që më dërguat me rastin e kremtimit të 105-vjetorit të Ditës...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...