7.2 C
Koplik, AL
E martë, 20 Shkurt 2018.

Eduart Ndocaj ka një apel për të gjithë Shqipëtaret , bëhet fjalë për protesten...

Në redaksin e revistes "Fjala" ka mbërritur një video e  cila është publike në profilin e z. Ndocaj . Nuk po zgjatemi që ta...

Inspektorët e Zyrës për Mbrojtjen e Konsumatorit Lezhe zbresin në terren …

Zyra për Mbrojtjen e Konsumatorit në Bashkinë Lezhë dhe policia bashkiake janë vendosur në terren për të mbajtur nën kontroll tregjet këtë fund viti....

Brenda shtëpis mahnitëse së Politikanit dhe Këngëtarit “Shqiptar” …

Me zërin e tij, ai kishte arritur të rrëmbejë zemrat e mijëra fansave.Bëhet fjalë për këngëtarin e njohur Labinot Tahiri-Labi, i cili së fundmi...

Efektet e Rrezikshme të Pijeve të Gazuara në Organizëm …

Pijet e gazuara, edhe nëse premtojnë pak kalori ose sheqer, përmbajnë kimikate që garantojnë shkatërrim për organizmin. Foto : WebLibrary Për të mësuar më tepër...

SYTKI NDRECAJ : DO TE RRISIM BASHKPUNIMIN MES DY PJESVE TE NJE MALESIE

Ndersa faktori politik Shqiptarë në Malin e Zi , këto ditë po intensifikon bisedimet ndermjet tyre , për të mundësuar sa më shumë të...

VOLTANA ADEMI PRET KRYETARIN E ROTERDAMIT

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, ka pritur në një vizitë zyrtare, Kryetarin e Bashkisë së Roterdamit , z. Ahmed Aboutaleb. Gjatë kësaj vizite, kryebashkiaku...

Gjovalin Veshtaj : Toka i takon të Zotit

Duke e vlersuar si një nga pikat më të nxehta dhe ende pa marrë një rrugëzgjidhje në këto 27 vite , problem i percaktimit...

GAZETARJA E NJOHUR E DEUTSCHE WELLE-S NË SHQIP , MIMOZA CIKA – KELMENDI TAKIM...

Në kuadër të një projekti të Qendres Ndërkombëtare për Zhvillim në Gjermani dhe GIZ, gazetarja e njohur e Deutsche Welle-s ne shqip, Mimoza Cika-...

KENGA E KA GJITHEMONE DITEN E SAJ …

Bëri një premtim publik , kreu i Bashkisë M.Madhe Tonin Marinaj , gjatë aktivitetit në Diten e Sherbeles . Kjo ditë sipas tij do...

Shehi : Pasha Zotin , janë nja 10 – 15 deputetë të PS-së që...

Deputeti i LZHK-së, Dashamir Shehi ka dhënë një deklaratë tronditëse dje gjatë një debati politik në media. “Gjykoj që për këtë situatë specifike, që i...

Përmbledhtas

FUTBOLLISTI ME PREJARDHJE NGA PRISHTINA , QË SFIDOI ERDOGANIN

“Jam shqiptar, nuk jam turk”, kishte thënë Hakan Sukur në fjalimin e tij në një universitet, para rreth pesë vjetëve në kohën kur pushteti...

VIDEO / Rambo , qeni që mahniti botën me aftësinë e tij si shofer

Një qen shkoi për të kositur: Rambo, piktori i artë tregon aftësitë e tij të mahnitshme të TRAKTORIT Ky është momenti i pabesueshëm kur një...

Vllaznia fiton “qetësisht” ndaj Teutës / Kukësi fiton me përmbysje rezultati ndaj Partizanit

Takimi Vllaznia - Teuta ka filluar me një minutë heshtje për ngjarjen tragjike të aksidentit në aksin Shkodër - Velipojë . Ky takim që në...