3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.

Reportazh / Tomorri, një mal mbretëror që “vuan” për 20 km asfalt / …

Nga : Lisana Subashi E teksa nisim rrugëtimin nga Poliçani drejt malit të shenjtë, përballemi sërish me rrugën e pashtruar. Edhe pse vetëm 20 km...

SHKODRA FISNIKE

NGA : EDISON YPI Po kaloja nëpër unazën e Shkodrës drejt Vermoshit. Po shihja sa majtas djathtas duke vra menien ku vallë e kishte pa...

NE PISTEN E VALLEZIMIT , NE RIMINI

NGA : ALEKSANDRA PASKO Si cdo te shtune edhe ate nate kishte feste ne Rimini. Ne cdo rruge grupe njerezish degjonin kenge e kercenin, Sipas grupmoshave...

VIZITE NE SHTETIN E VOGEL…

PERSHKRIM NGA : ALEKSANDRA PASKO E dija se ne kete boten e madhe ndare ne kontinente e shtete,ndodhej dhe nje shtet i vogel me 30500...

…EJA NË FIRENCE, TË FRESKOHEMI PAK

Nga : Gëzim Vuçaj Një miku im, më mori në telefon, pas përshendetjes më bëri ftesën : Meqenëse je duke ardhur në drejtim të Shkodrës,...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...