3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.

Nga Natyra – Ushqimet Fantastike Kundër Plakjes

Plakja është një proces biologjik . Të gjithë njerëzit janë të destinuar të përballen me të . Përgjithësisht shenjat e plakjes nisin pas moshës 45...

Palaçinkat e Shijshme nga Duart e Nënave Shqiptare

Të shijshme, të lehta, të ëmbla e të kripura, palaçinkat janë ndër gatimet më fantastike të nënave dhe gjysheve shqiptare. Me mjaltë e arra, reçel,...

Çaji që Sjell Gjumin e Ëmbël dhe Zgjon Ëndrrat e Mira

Nëse keni kaluar një ditë të lodhshme, stresuese të mbytur në punët e përditshme, e doni të gjeni qetësinë shpirtërore mos shkoni më larg...

Si të Përmirësoni Shëndetin Nëpërmjet Pozicioneve të Fjetjes

Gjumi  është i paevitueshëm. Trupi ka nevojë për të që të rigjallërohet dhe rimëkëmbet. Mesatarisht, një person fle 7 deri në 9 orë që përkthehet...

Luftoni Virozat e Dimrit Me Këto Produkte të Lira

Dimri ka rehatuar këmbët mirë. Njerëzit që kolliten, tështijnë dhe që nuk vijnë në punë orej virozave na rrethojnë ngado. Madje edhe më të fiksuarit...

Receta Bimore e Kanellës Kundër Ftohjeve

Problemet shëndetësore si rrufa, bllokimet e hundës apo frymëmarrjes janë komplikacionet më të shpeshta shëndetësore që sjell stina. Për fat të keq, ndërsa të gjithë...

Formula e Një Zemre të Shëndetshme Për Gjithë Jetën

Shëndeti i zemrës nuk është diçka me të cilën mund të bësh shaka. Për të përmirësuar gjendjen e këtij organi të rëndësishëm njeriu duhet të bëjë ndryshime...

Kanceri i aparatit respirator mbetet shkaktari numër një i vdekjeve në Botë

  Our World in Data ka përpunuar të dhënat e fundit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë sipas të cilave, vitin e shkuar numri i vdekjeve...

Një Gotë me Çaj Mali Shqipërie – Krenaria e Traditës

Çaji i Malit shqiptar të humbet mendjen me aromën unike dhe të përfshin në nostalgjinë e kohëve të kaluara . Foto: Flickr Tokat shqiptare janë...

Shega dhe Trëndafili i Egër , Fuqia e Kuqe për Zemrën

Çaji me kokrrat e shegës dhe të trëndafilit të egër përshkruhet si një nga çajrat më të shëndetshëm të të gjitha kohërave . Foto...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...