8.1 C
Koplik, AL
E martë, 23 Janar 2018.

PANAIRI VJESHTOR I PRODHIMEVE BUJQESORE DECANI 2017

Nga : Ganimete Tolaj , Deçan - Kosove Ky panair u mbajt në kuader të Grupit të veprimit lokal Gjeravica Deçan, ku ishin të ftuar...

MUZEUMIT SHQIPTAR I VIDHET FLAMURI . . .

Pronari i të vetmit Muzeum Shqiptar në Malin e Zi Shtjefen Ivezaj , nëpermjet rrjetit social Facebook , njofton se naten apo diten e...

KRYETARI I KOMUNES SE ULQINIT NAZIF CUNGU DIN TE VJELIN EDHE ULLI …

Në Shqipëri jemi mësuar që politikanet tanë , qofshin lokal dhe per më teper ata qëndëror, ti shikojmë vetem me kollare , dhe vetem...

ME FALNI QE JAM MALESOR , SHQIPTAR  QE JETOJ NE MAL të Zi …

REAGIM PUBLIK NDAJ MINISTRISE SE ARSIMIT NE SHQIPERI , NGA ANTON PELLUMAJ  Është hera e parë që shkruaj në mënyrë publike, jo nga gëzimi, por...

Zgjedhje të zbehta në Kosove , shumica refuzojnë të votojnë …

Edhe pse legaliteti i këtyre zgjedhjeve të fundit për nivelin lokal, sipas ekspertëve dhe analistëve politikë, nuk vihet në pikëpyetje, është një vlerësim i...

25 vjetori i themelimit të Misionit Katolik Shqiptarë në Zvicer!

Erisjana Nikolla -Ju, të dashur besimtarë, me praninë tuaj këtu, e keni pasuruar Kishen me dashurinë tuaj që e keni për të, dhe me ndihmën...

Kryeministri i Malit të Zi viziton Ulqinin …

Ghjithënjë e më shumë rritet bashkpunimi I kryetarit të komunes së Ulqinit në Mal të zi, me kryeministrin e këtij Shteti.Kjo mund të perkthehet...

AMBASADORET E BE NE MAL TE ZI MYSAFIR NE ULQIN

Kryetari i komunes së Ulqinit Nazif Cungu në një postim në rrjetin social fcb se ka pritur delegacionin e e ambasadorve te BE në...

Nis puna per krijimin e shoqatës shqiptare në Cremona , Itali …

Hapja e një shoqate shqiptare kudo në shtetet ku ata punojnë dhe jetojnë është një dritare për ta. Kështu nismëtarët për të krijuar shoqatën...

Dy kryetarët ” bindin ” Gjermanët për të financuar në Kraje …

Kryetari i komunes së Ulqinit z.Nazif Cungu së bashku me kryetarin e Tivarit, z. Zoran Serzentiq , vizituan Krajën ku perfaqësuesve të Bankës...

Përmbledhtas

Mimoza Rexhvelaj dhe Qazim Çelaj , Dy nga 10-të më të mirët

Prej vitesh Shkodra krahas të tjerëve ka pritur në gjirin e vet me plotë madhështi edhe dy personazhe interesante , madje me tendecën për...

Gjoka : Vllaznia e gatshme për të rinisur kampionatin

Vllaznia po bëhet gati për nisjen e ndeshjeve zyrtare të këtij viti por tek ajo është ende një çështje që pret zgjidhje. Bëhet fjalë...

M J E G U L L A

Mihallaq Qilleri  Pastaj ndërtesa e madhe krijonte një kthesë. Drejtkëndëshe. Furia e erës që deri atë kohë dëgjohej por nuk ndihej, mu përplas në fytyrë...