3.6 C
Koplik, AL
E shtunë, 20 Janar 2018.

Ambasada Shqiptare në Podgoricë , mbrëmje solemne për nder të festave Kombetare …

Nga : Gëzim Vucaj  Sot në mbrëmje Ambasada Shqiptare në Podgoricë ka organizuar mbrëmjen solemne në kuader të festave Kombëtare . Të ftuar të kësaj...

Takimi i përbashkët i Dy Qeverive në Korçë , Ja marrëveshjet që u dakordësuan...

Në këtë mbledhje u nënshkruan 12 marrëveshje ... Këto janë marrëveshjet që u nënshkruan : 1.Marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe...

Pandeli Majko : Hapim kufijtë me Kosovën , Serbët : Provokacija !

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka deklaruar dje se në fillim të vitit të ardhshëm, kufijtë mes Shqipërisë dhe Kosovës do të jenë të...

Të votojmë për ata që frymojnë dhe veprojnë Shqip !!!

Me respekt , Nikollë Camaj , Kryetar i LDSH  Të dashur qytetarë : Jemi në fund të kësaj fushate, jo të barabartë, zgjedhore, ku partia në...

KRAJA VENDI KU SHQIPTARET “KUVENDOJNË“ NËN HIJEN E GESHTËNJAVE

Reportazh Nga : Gëzim Vuçaj Për 11 vite më rradhë në fshatin Ostros të Krajes , në shtetin e Malit të zi ,...

MALËSIA MBI TË GJITHA !!!

Me respekt e në pritje të votes tuaj për partite politike shqiptare në Tuz ... Sytki Ndrecaj Koplik , Malësi e Madhe. Datë 20.11.2017 Të dashtun vëllezër e...

Nazif Cungu mysafir tek Ali Ahmeti …

Isha mysafir i liderit të shqiptarëve të Maqedonisë , kryetarit të BDI-së, z. Ali Ahmeti . Shkruan ndër të tjera Kryetari i Komunes së...

Mësoni më shumë rreth Nikoll Camës …

Nga : Ilmi Kurti  Nikollë Camaj është një ndër figurat qendrore të jetës politike e shoqërore të shqiptarëve në Malin e Zi. Edhe në klasen...

Në Pejë sot u themelua Dega e Lëvizjes për Shipëri të Bashkuar …

Sot, në ora 13:00, u themelua Dega e Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar në Pejë. Ashtu, sikurse në takimet e tjera të LSHB-së, edhe...

SYTKI NDRECAJ : DO TE RRISIM BASHKPUNIMIN MES DY PJESVE TE NJE MALESIE

Ndersa faktori politik Shqiptarë në Malin e Zi , këto ditë po intensifikon bisedimet ndermjet tyre , për të mundësuar sa më shumë të...

Përmbledhtas

Ben Blushi heq dorë nga politika dhe partia Libra

Ka qënë ky statusi në rrjetin social Facebook i z. Ben Blushi ku mjaftë qartë shpjegon arsyet pse ka vendosur të heqë dorë (përkohesisht...

KRONIKA E NJË DITE

Resmi Osmani  Shenim nga Redaksia : Sinqerisht vleresojme punën dhe krijimtarine e palodhur të shkrimtarit Resmi Osmani . Vlersojmë të citohet se në krijimet e...

Rruga e Thethit , bien dakord Bashkia Shkodër dhe Banka Botërore

Më në fund, zona turistike e Thethit do të njohë ndërhyrje nga Bashkia Shkodër. Kjo edhe falë nëj bashkëpunimi me Bankën Botërore. Ka qenë...