8.1 C
Koplik, AL
E martë, 23 Janar 2018.

Të votojmë për ata që frymojnë dhe veprojnë Shqip !!!

Me respekt , Nikollë Camaj , Kryetar i LDSH  Të dashur qytetarë : Jemi në fund të kësaj fushate, jo të barabartë, zgjedhore, ku partia në...

Zgjedhje të zbehta në Kosove , shumica refuzojnë të votojnë …

Edhe pse legaliteti i këtyre zgjedhjeve të fundit për nivelin lokal, sipas ekspertëve dhe analistëve politikë, nuk vihet në pikëpyetje, është një vlerësim i...

Gjokë Dukaj fitues i çmimit vjetor të Komunës së Tuzit

Me rastin e shënimit të 15 dhjetorit, Ditës së Komunës, pushteti vendor e vazhdoi traditën e ndarjes së çmimit vjetor, ku laureat ishin koleksionisti...

Atentat me armë në Mitrovicë , vritet lideri serb Oliver Ivanoviç / Reagon Kryeministri...

Politikani serb dhe lideri i iniciativës qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia” (SDP) në Kosovë, Oliver Ivanoviç është vrarë me armë zjarri mëngjesin e sotëm në...

PANAIRI VJESHTOR I PRODHIMEVE BUJQESORE DECANI 2017

Nga : Ganimete Tolaj , Deçan - Kosove Ky panair u mbajt në kuader të Grupit të veprimit lokal Gjeravica Deçan, ku ishin të ftuar...

Pandeli Majko : Hapim kufijtë me Kosovën , Serbët : Provokacija !

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka deklaruar dje se në fillim të vitit të ardhshëm, kufijtë mes Shqipërisë dhe Kosovës do të jenë të...

ME FALNI QE JAM MALESOR , SHQIPTAR  QE JETOJ NE MAL të Zi …

REAGIM PUBLIK NDAJ MINISTRISE SE ARSIMIT NE SHQIPERI , NGA ANTON PELLUMAJ  Është hera e parë që shkruaj në mënyrë publike, jo nga gëzimi, por...

Mësoni më shumë rreth Nikoll Camës …

Nga : Ilmi Kurti  Nikollë Camaj është një ndër figurat qendrore të jetës politike e shoqërore të shqiptarëve në Malin e Zi. Edhe në klasen...

Fëmijëve të mos u cenohet e drejta e arsimimit në gjuhën amtare

Toni Ujkaj  Koha Javore E drejta e arsimimit në gjuhën amtare është një e drejtë themelore e garantuar si me Kushtetutën e Malit të Zi ashtu...

KRAJA VENDI KU SHQIPTARET “KUVENDOJNË“ NËN HIJEN E GESHTËNJAVE

Reportazh Nga : Gëzim Vuçaj Për 11 vite më rradhë në fshatin Ostros të Krajes , në shtetin e Malit të zi ,...

Përmbledhtas

Mimoza Rexhvelaj dhe Qazim Çelaj , Dy nga 10-të më të mirët

Prej vitesh Shkodra krahas të tjerëve ka pritur në gjirin e vet me plotë madhështi edhe dy personazhe interesante , madje me tendecën për...

Gjoka : Vllaznia e gatshme për të rinisur kampionatin

Vllaznia po bëhet gati për nisjen e ndeshjeve zyrtare të këtij viti por tek ajo është ende një çështje që pret zgjidhje. Bëhet fjalë...

M J E G U L L A

Mihallaq Qilleri  Pastaj ndërtesa e madhe krijonte një kthesë. Drejtkëndëshe. Furia e erës që deri atë kohë dëgjohej por nuk ndihej, mu përplas në fytyrë...