8.1 C
Koplik, AL
E martë, 23 Janar 2018.

25 vjetori i themelimit të Misionit Katolik Shqiptarë në Zvicer!

Erisjana Nikolla -Ju, të dashur besimtarë, me praninë tuaj këtu, e keni pasuruar Kishen me dashurinë tuaj që e keni për të, dhe me ndihmën...

SYTKI NDRECAJ : DO TE RRISIM BASHKPUNIMIN MES DY PJESVE TE NJE MALESIE

Ndersa faktori politik Shqiptarë në Malin e Zi , këto ditë po intensifikon bisedimet ndermjet tyre , për të mundësuar sa më shumë të...

Nis puna per krijimin e shoqatës shqiptare në Cremona , Itali …

Hapja e një shoqate shqiptare kudo në shtetet ku ata punojnë dhe jetojnë është një dritare për ta. Kështu nismëtarët për të krijuar shoqatën...

KRYETARI I KOMUNES SE ULQINIT NAZIF CUNGU DIN TE VJELIN EDHE ULLI …

Në Shqipëri jemi mësuar që politikanet tanë , qofshin lokal dhe per më teper ata qëndëror, ti shikojmë vetem me kollare , dhe vetem...

PANAIRI VJESHTOR I PRODHIMEVE BUJQESORE DECANI 2017

Nga : Ganimete Tolaj , Deçan - Kosove Ky panair u mbajt në kuader të Grupit të veprimit lokal Gjeravica Deçan, ku ishin të ftuar...

MUZEUMIT SHQIPTAR I VIDHET FLAMURI . . .

Pronari i të vetmit Muzeum Shqiptar në Malin e Zi Shtjefen Ivezaj , nëpermjet rrjetit social Facebook , njofton se naten apo diten e...

Ambasada Shqiptare në Podgoricë , mbrëmje solemne për nder të festave Kombetare …

Nga : Gëzim Vucaj  Sot në mbrëmje Ambasada Shqiptare në Podgoricë ka organizuar mbrëmjen solemne në kuader të festave Kombëtare . Të ftuar të kësaj...

Kraja me emrin e Legjendarit Shqiptar . ( Në shkollën Fillore Gjergj Kastrioti Skenderbeu...

Shkroi : Farida Ramadani - Shkodër Krajë- Ostros- Mali i Zi Pata fatin të jem ftuar në Bar- Tivar të Malit të Zi për herë të...

Pandeli Majko : Hapim kufijtë me Kosovën , Serbët : Provokacija !

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka deklaruar dje se në fillim të vitit të ardhshëm, kufijtë mes Shqipërisë dhe Kosovës do të jenë të...

Takimi i përbashkët i Dy Qeverive në Korçë , Ja marrëveshjet që u dakordësuan...

Në këtë mbledhje u nënshkruan 12 marrëveshje ... Këto janë marrëveshjet që u nënshkruan : 1.Marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe...

Përmbledhtas

Mimoza Rexhvelaj dhe Qazim Çelaj , Dy nga 10-të më të mirët

Prej vitesh Shkodra krahas të tjerëve ka pritur në gjirin e vet me plotë madhështi edhe dy personazhe interesante , madje me tendecën për...

Gjoka : Vllaznia e gatshme për të rinisur kampionatin

Vllaznia po bëhet gati për nisjen e ndeshjeve zyrtare të këtij viti por tek ajo është ende një çështje që pret zgjidhje. Bëhet fjalë...

M J E G U L L A

Mihallaq Qilleri  Pastaj ndërtesa e madhe krijonte një kthesë. Drejtkëndëshe. Furia e erës që deri atë kohë dëgjohej por nuk ndihej, mu përplas në fytyrë...